לקראת הסלמה? צה"ל נערך ללחימה

בצה"ל ממשיכים להיערך לקראת מהומות שעלולות לפרוץ לאחר פנייתו הרשמית של אבו מאזן לאו"ם. בבה"ד 10 נערך אתמול תרגיל מיוחד הנועד לדמות פעילות חירום של חובשים ורופאים צבאיים בשטח פלסטיני בנוי. צפו בתמונות מהתרגיל

צה"ל נערך ללחימה: בסיס ההדרכה של חיל הרפואה בצריפין הוקם לאחרונה חדר המדמה בית פלסטיני, זאת כדי שצוותי הרפואה יוכלו לתרגל פעילות חירום בשטח בנוי. היום נערך שם תרגיל מיוחד לקראת האירועים הצפויים להתרחש בספטמבר.

בדומה ליחידות החי"ר שמתאמנות על לחימה בכפרים וערים, לרוב בגזרות יהודה שומרון ועזה, גם צוותי הרפואה נדרשים להתמודדות עם אותם אתגרים. בבה"ד 10 נבנה החדר מדומה של בית משפחה פלסטינית ובו מיטה, ספה ותמונות, כדי לנסות ולייצר תנאים זהים לאלו שבהם יפעלו החיילים בזמן לחימה.

אתמול התקיים במתחם המיוחד תרגיל גדול המדמה אירוע רב נפגעים, הכולל חובשים ורופאים צבאיים שדימו התמודדות עם טיפול בפצועים חיילים ופלסטינים, בחדר קטן וצפוף.  בתרגיל דימו חיילים של יחידה מובחרת חילוץ וטיפול בפצועים בשטח בנוי במהלך פעילות מבצעית, כאשר במהלך התרגיל דימו הלוחמים בנוסף חילוץ וטיפול בפצוע פלסטיני.

מדובר צה"ל נמסר כי התרגיל נועד כדי לשמור על כשירות צוותי הרפואה, במיוחד לקראת אירועי ספטמבר בהם יכולים להיתקל בתרחיש מסוג זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת