תינוקת נפצעה בינוני מיידוי אבנים בשומרון

ברחבי יהודה ושומרון יידו פלסטינים אבנים לעבר מספר כלי רכב ישראלים. תינוקת בת שנה נפצעה בראשה לאחר שלעבר הרכב בו נסעה נזרקו אבנים, היא פונתה במצב בינוני לבית החולים. בקלנדיה נמשכים העימותים בין צעירים פלסטינים לכוחות הביטחון

נמשכות ההתפרעויות של פלסטינים בשטחים: תינוקת בת שנה נפצעה בינוני לאחר שאבנים יודו לעבר הרכב בו ישבה סמוך ליישוב מגדלים שבשומרון.

בשעות הערב תקפו פלסטינים מספר מכוניות ישראליות ברחבי יהודה ושומרון. באחד המקרים נפצעה בראשה תינוקת בת שנה. היא פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שניידר, כשמצבה מוגדר בינוני.

בתוך כך נמשכים הערב יידויי האבנים לעבר כוחות הביטחון במחסום קלנדיה. לאחר שכוחות מג"ב יצאו משטח הכפר החלו צעירים לזרוק אבנים לעבר עמדות צה"ל ואף לעבר צוות הצילום של חדשות 2. לא דווח על נפגעים באירועים.

הבוקר: חגיגות ותהלוכות בגדה

על רקע הפנייה הפלסטינית לאו"ם להכרה במדינה עצמאית, התקיימו הבוקר חגיגות ותהלוכות ברחבי הגדה לתמיכה במהלך. ברשות הפלסטינית הכריזו על "יום שבתון" במהלכו מתקיימות תהלוכות רבות בכל ערי הגדה המערבית.

עשרות אלפים נאספו בכיכר אל מנארה ברמאללה, לאחר צעידה מקבר ערפאת, כשהם אוחזים בדגלי פלסטין וקוראים קריאות בעד מדינה עצמאית. עשרות אלפים מפגינים גם בעיר שכם, יחד עם קבוצה של כמה עשרות אנשי נטורי קרתא. הפלסטינים מדווחים שבסך הכל, מאות אלפים יצאו לרחובות. כל בתי הספר והמוסדות הרשמיים צפויים להיות סגורים היום, לרגל האירועים.

לפי אחד הדיווחים, קבוצת מתנחלים ניסתה לחדור לתחומי הכפר עראבה, מדרום לג'נין. הפלסטינים מדווחים כי כוח צה"ל מנע את החיכוך - אך בצה"ל לא מכירים את הדיווח.

קריאה ל"אינתיפאדה לשחרור פלסטין"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת