מה עשו נגמ"שים של צה"ל בכפרים בצפון?

תושבי הכפרים עילוט וכפר כנא התעוררו הבוקר כדי לגלות שסמוך לבתיהם נמצא כוח צבאי גדול. התושבים שנבהלו מיהרו לתעד את הנוכחות הצבאית הלא שגרתית, שכללה נגמ"שים, ג'יפים וחיילי חי"ר. בשיחה עם חדשות 2 אמרו: "חשבנו שהחלה אינתיפאדה שלישית. מספיק שילד טיפש היה זורק אבן והכל היה מתלקח". צה"ל: "תרגיל שגרתי"

מראה בלתי שגרתי ציפה הבוקר לתושבי הכפרים עילוט וכפר כנא, הסמוכים לנצרת: כוחות גדולים של צה"ל, כולל נגמ"שים, ג'יפים וחיילי חי"ר, נכנסו לתוך הכפרים.

"בגלל כל העניין של ספטמבר חשבנו שבאמת החלה אינתיפאדה שלישית", אמר אחד מתושבי כפר כנא לחדשות 2 באינטרנט. "לאור הבהלה שנוצרה בתקופה האחרונה בעקבות עניין ההכרזה על הקמת המדינה הפלסטינית היינו בטוחים שקרה משהו".

"ראיתי נגמש"ים, ג'יפים צבאיים והרבה חיילים בכניסה לכפר שלנו. אני חושב שזה לא בריא לבצע אימונים דווקא בתקופה המתוחה הזאת", הוסיף תושב עילוט. "מספיק שילד טיפש יזרוק אבן והכל יתלקח. זאת החלטה לא נכונה לעשות את האימון דווקא עכשיו ובכניסה לכפרים שלנו".

ואילו תושב אחר בכפר כנא אמר: "הרכבים הצבאיים הסתובבו משעות הבוקר בתוך הכפר וזאת לא תמונה שגרתית. ממש הרגשנו שאנחנו כבר באינתיפאדה מרוב הכוחות. אף פעם לא ראינו כל כך הרבה חיילים שם".

מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בתרגיל שגרתי - כחלק מגרף התרגילים בצה"ל. עם זאת, אין מדובר בפעם הראשונה שבה ערך צה"ל תרגילים בכפרים ערביים בישראל. לפני כשלוש שנים תועדו חיילי יחידה מובחרת כשהם מתאמנים בחשיכה בחצרות הבתים בכפר מנדא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק