"כיפת ברזל" מסוגלת ליירט גם מטוסים

מערכת היירוט שמגינה על שמי הדרום מרקטות ארגוני הטרור יעילה גם בפגיעה במטוסים בגובה 10 ק"מ - כך התגלה במהלך הפעלתה המבצעית. גורם ברפא"ל: היכולת החדשה מגבירה את הביקוש למערכת בקרב צבאות זרים

מערכת "כיפת ברזל" פותחה במטרה ליירט את הרקטות והטילים שמשגרים ארגוני הטרור מרצועת עזה לעבר ישראל, אבל במהלך הפעלתה התברר כי היא בעלת תכונה נוספת וחשובה למדי. אתר "ישראל דיפנס" מדווח כי המערכת יעילה גם ביירוט מטוסים עד לגובה 10 ק"מ.

גורם ברפא"ל אמר לצוות האתר כי יכולת המערכת ליירט מטוסים רק הגבירה את הביקוש ל"כיפת ברזל" בקרב הצבאות הזרים, שהיה בין כה וכה גבוה: "מדובר בתכונה חשובה מאוד, שכן כך יכולה המערכת לשמש גיבוי למערכות ההגנה האוויריות הקיימות".
 
מערכות ההגנה האווירית של ישראל מורכבות כיום בעיקר מטילי "הוק" ישנים שעברו השבחה ומטילי "פטריוט" שגם שעוברים גם הם תהליך השבחה הדרגתי.

בניגוד להם, מספקת מערכת "כיפת ברזל" מענה יעיל בעיקר בכל הנוגע להגנה על אתרים אסטרטגיים רגישים, שבהם מבקשים במערכת הביטחון להבטיח יירוט בסבירות הגבוהה ביותר שניתן להשיג.

"שרביט קסמים" תוכל ליירט מטוסים בגובה רב יותר

ברפא"ל העריכו כי גם מערכת "שרביט קסמים", המפותחת בימים אלה ותוכל ליירט בעתיד רקטות בטווח בינוני, תוכל לשמש גם היא ליירוט מטוסים בגובה רב יותר.

בשל העובדה כי "שרביט קסמים" מתוכננת ליירט גם טילי שיוט, היא תפעל באופן רב-תכליתי: נגד רקטות, טילי שיוט וגם נגד מטוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק