גנץ נגד הקיצוץ בתקציב: "אסור להתפשר על כשירות הכוחות"

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ התייחס הערב להפניית המשאבים הצפויה מתקציב הביטחון לטובת טיפול בסוגיות החברתיות, ורמז כי אין זו השעה לכך: "ישראל עומדת בפתחה של תקופה מורכבת. אין לנו את הפריבילגיה שלא להיות מוכנים בכל זמן נתון במלוא עוצמתנו"

הרמטכ"ל, בני גנץ, הערב (חדשות 2)

הרמטכ"ל מתגייס למאבק נגד האוצר: רב-אלוף בני גנץ מתח הערב ביקורת מרומזת על הקיצוץ הצפוי בתקציב הביטחון - לטובת הפניית משאבים לסוגיות החברתיות.

בטקס ההתייחדות לחללי חטיבת כפיר שנערך הערב, אמר גנץ: "לאורך החודשים האחרונים יכולנו לחזות בתהליכים רחבי היקף ששינו את פניו של המזרח התיכון שינוי חסר תקדים. את השלכות הרעש שפקד את אזורנו ניתן לראות כבר עכשיו בחזיתות השונות. אין זה מן הנמנע שצה"ל ומדינת ישראל עומדים כעת בפתחה של תקופה מורכבת, שצופנת בחובה אתגרים חדשים".

על הקיצוץ התקציבי אמר גנץ: "על צה"ל להיות ערוך ומוכן לאתגרים אלו, ועל כן לא נוכל להתפשר על כשירות כוחותינו ועל אימוניהם. אין לנו את הפריבילגיה שלא להיות מוכנים בכל זמן נתון במלוא עוצמתנו".

ההמלצות: חינוך ורפורמה במס - על חשבון הביטחון והטייקונים

חלק ניכר מהתקציב שאמור לממן את תכניות הממשלה, בהתאם למסקנות "ועדת טרכטנברג", יבוא באמצעות קיצוץ סכום של 1-3 מיליארד שקלים מתקציב הביטחון.

נוסף על כך, דובר לראשונה על הטלת פיקוח ושקיפות על התנהלות משרד הביטחון על ידי אנשי משרד האוצר. בין היתר, דובר על אפשרות שבה יתחברו אנשי האוצר אל מערכות הביטחון ויישלטו כך באופן ישיר על המשכורות ועל ההוצאות. מדובר בנושא שראש הממשלה טרם הכריע בו, בשל התנגדות שנרשמה לכך במערכת הביטחון.

תקציב נוסף לטובת ההטבות לאזרחים יגיע באמצעות דחיית פרויקטים מיידיים על חשבון ארוכי טווח. הם אמורים לספק תקציב בטווח זמן קצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים. הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק