נעצר חשוד ב"תג מחיר" בחטמ"ר בנימין

משטרת ירושלים עצרה היום חשוד ראשון בפעולת "תג המחיר" בחטמ"ר בנימין לפני כשבועיים. עם זאת, עורך דינו סבור כי "המעצר נועד כדי לרצות את המפכ"ל", ומכרו סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר בבחור קשקשן וקצת רברבן"

אחראי ל"תג מחיר" - או אזרח תמים? המשטרה עצרה היום צעיר בן 27, חילוני תושב היישוב עלי, אשר מיוחס לו אירוע "תג המחיר" החמור בבסיס חטמ"ר בנימין. לפני כשבועיים גרמו אלמונים נזק רב לרכוש צבאי בבסיס. הפעילים ריססו את הכתובת "מח"ט בנימין רע ליהודים", ו"ד"ש מרמת מגרון" על מבנים במחנה הצבאי, ניקבו צמיגים של ג'יפים, ניפצו חלונות וחתכו כבלים בתא המנוע. 13 כלי רכב ניזוקו במהלך התקרית.

עורך דינו של הצעיר, עדי קידר מעמותת "חוננו" אמר לחדשות 2 באינטרנט כי הוא שוחח עם החשוד, אשר מכחיש כל קשר למיוחס לו. "המעצר הזה נועד כדי לרצות את המפכ"ל", הסביר. "המשטרה ערכה חיפוש מדוקדק בביתו של החשוד. צוות החקירה מורכב משוטרי היאחב"ל ושוטרי מחוז ש"י".

עו"ד קידר הוסיף כי "במהלך הדיון נדהמנו לגלות כי שמו של החשוד עלה כבר מיד סמוך לביצוע העבירות לפני כשבועיים ימים. העובדה שהוא לא נעצר באופן מיידי רק מחזקת את הטענות שהוא לא קשור לאירוע הזה ואין שום ראיות נגדו. גם המשטרה יודעת את זה. השם שלו ככל הנראה השתרבב בשיחת טלפון של מישהו שיודע מהי זהות המבצעים".

פרקליטו של הצעיר אמר כי מרשו "מוחזק כבן ערובה" והאשים כי "גם החוקרים הטיחו בו שהוא יודע מי עשה את זה - כלומר, הם יודעים שזה לא הוא. אין לו מושג מי אחראי לזה".

מקורב לחשוד סיפר כי, "מדובר בבחור קשקשן וקצת רברבן שמתפאר ללא שום בסיס. כנראה שביאחב"ל בונים על פרשת מרגלית צנעני 2, אבל מהיכרות עם הבחור הם כנראה יתאכזבו".

בסוף השבוע: עימותים בין פלסטינים למתנחלים בשומרון 

עימותים קשים התרחשו בצהרי יום שישי במאחז אש קודש בגזרת בנימין, סמוך לרמאללה, בין תושבי המקום לבין פלסטינים. המתנחלים טוענים כי הותקפו על ידי קבוצת פלסטינים מהכפר קוסרה, בזמן שטיילו באזור. פלסטיני נפצע קשה מירי מתנחל ופונה לבית החולים ברמאללה. אחד המתנחלים נפצע באורח קל מדקירה. במהלך העימותים התרחשו יידויי אבנים הדדיים בין הצדדים. בתגובה לאירוע, הציתו כמאה פלסטינים כרמים של ישראלים באזור.

צה"ל העביר כוחות רבים למקום, כדי לטפל בפצועים ולהרגיע את הרוחות. החיילים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות כנגד הפלסטינים שהציתו את הכרמים. כוח מג"ב אף נכנס בשלב מאוחר יותר לכפר קוסרה. בצה"ל אמרו כי אירועים מסוג זה עלולים להבעיר את השטחים - לקראת ההכרזה על מדינה פלסטינית בשבוע הבא.

"תג מחיר" בביתה של פעילת שמאל בי-ם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת