בדרך לאו"ם: "אינתיפאדה לשחרור פלסטין"

כרוזים שפורסמו בימים האחרונים באינטרנט קוראים לפעילים לצאת ל"אינתיפאדה שלישית לשחרור פלסטין" על רקע הפנייה הפלסטינית לאו"ם, זאת למרות שיו"ר הרשות אמר כי יינקטו אך ורק פעולות שלומניות. "אנחנו קוראים לציין את יום שישי הקרוב כיום שישי של פלסטין", קראו המארגנים בכרוז

ההפגנות ייצאו לפועל? (רויטרס)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן קרא לפעילויות סולידריות שקטות בעולם הערבי, לתמיכה בפנייה הפלסטינית להכרה במדינה עצמאית באו"ם - אך הפעילים בשטח, כך נראה, מתכננים אחרת.

בכרוזים המפורסמים בימים האחרונים ברשת, ערב הפנייה הפלסטינית לאו"ם, נקראים ההמונים לצאת ל"אינתיפאדה לשחרור פלסטין" ביום שישי הקרוב, מועד הפנייה הפלסטינית הרשמית לעצרת הכללית ולמועצת הביטחון.

אחד הכרוזים, שהופץ בימים האחרונים באתר "האינתיפאדה השלישית", אותו אתר שקבוצתו בפייסבוק הוסרה לפני מספר חודשים בהנחיית הנהלת החברה בעקבות פנייה רשמית של משרד ההסברה בישראל, קורא להמונים בשטחי הרשות הפלסטינית וברחבי העולם הערבי לשוב על מראות אירועי יום ה"נכבה" ו"הנכסה" - והכל למען השבת אדמות פלסטין לבעליהן.

"כל העם הפלסטיני צריך לצאת לאינתיפאדה"

"אנחנו קוראים לציין את יום שישי הקרוב כיום שישי של פלסטין", קראו המארגנים בכרוז. "ההמונים בפלסטין, באומה הערבית והאסלאמית ובכל מקום צריכים לצאת באינתיפאדה כאות נאמנות לפלסטין הכבושה ובמסגרת הברית עם מסגד אל-אקצה". עוד נכתב בכרוז: "מערכת השחרור החלה בפועל. המהפכנים עברו את תחנתם הראשונה והם בדרכם לגרש את הכיבוש".

"העם הפלסטיני, על גבריו ונשותיו, צריך לצאת באינתיפאדה", קראו המארגנים. "נערים ונערות, בכל הערים, הכפרים, מחנות הפליטים ולאורך גבולות פלסטין ההיסטוריים - נגד כל מראות הכיבוש הציוני הנפשע". לבסוף, נכתב בכרוז: "כפי שציינו את אירועי ה'נכבה' וה'נכסה', נציין את את 'יום שישי של פלסטין'".

בתחתית הכרוז כתבו המארגנים, בין השאר: "בימים הקרובים נודיע על תכניתנו ועל פעילויותינו - באתרי האינטרנט השונים. האינתיפאדה נמשכת. ישראל תיפול. בעזרת אללה נתפלל כולנו יחד במסגד אל-אקצה".

באותו אתר אינטרנט פרסמו לראשונה מארגני ימי ה"נכבה" וה"נכסה" את הכרוזים הקוראים לצעוד לעבר גבולות ישראל לפני מספר חודשים. מאז, עשרות אלפי גולשים בעולם הערבי הפכו את האתר ל"רשת חברתית" של ממש בה מופצים קטעי וידאו ותמונות בגנות חיילי צה"ל, וכן מתנהלים באתר דיונים בנושא "המאבק בכיבוש". האתר אף הצליח להעלות לחנות היישומים של "אפל" אפליקציה למכשירי ה"אייפון", אך בעקבות הפרסום בחדשות 2 באינטרנט - נעשתה פנייה של שר ההסברה למנכ"ל החברה סטיב ג'ובס, שהורה להסיר את האפקליציה מיד מן החנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת