הפלסטיני שנורה כפות נעצר שוב - הפעם בהפגנה בנבי סאלח

בחודש יולי 2008 נורה אשרף אבו רחמא, תושב נעלין, בהפגנה שהתקיימה באזור - זאת למרות שהיה כפות. בעקבות המקרה, הורשעו מפקד גדוד 71 סא"ל עמרי בורברג וסמ"ר ליאוניד קוריאה והוטלו עליהם עונשים שונים. היום, 3 שנים לאחר המקרה, נעצר אבו רחמא שוב - כשהנהיג הפגנה אלימה סמוך לנבי סאלח

אבו רחמא נורה לפני 3 שנים (חדשות 2)

אשרף אבו רחמא, תושב נעלין שתועד בעבר בכפר כשחייל צה"ל יורה לעברו כשהוא כפות, נעצר בשעות הצהריים על ידי כוח צה"ל בנבי סאלח.

למעלה מ-100 פלסטינים הפגינו היום סמוך לכפר, שליד רמאללה, והחלו ליידות אבנים לעבר אנשי כוחות הביטחון במקום. את המפגינים הוביל אבו רחמא, כשהוא דוחף את החיילים שמנסים לפזר את ההפגנה, מתעמת עם אחד הקצינים ואף משלהב את ההמונים.

הירי תועד על ידי פלסטינית בת 14

למרות האירוע שאירע לפני שלוש שנים, אז נורה אבו רחמא כשהוא כפות, הוא מוסיף להסית את תושבי הגדה נגד ישראל והצבא.

בחודש יולי 2008, גם כן בהפגנת פלסטינים באזור, נעצר אבו רחמא ונכפת בידיו וברגליו. נערה פלסטינית תיעדה כיצד סמ"ר ליאונרדו קוריאה, אז חייל בגדוד 71 של השריון שהוצב באזור, יורה באבו רחמא ברגלו, למרות שזה היה כפות ולא היווה סיכון על החיילים. לצד קוריאה, ניצב מפקד הגדוד, סא"ל עמרי בורברג.

המג"ד נשאר סא"ל; החייל הטרד לדרגת טוראי

הפרשה הסתיימה לאחר שגם המג"ד וגם החייל הורשעו. בית הדין הצבאי קבע כי בורברג אמנם לא יורד בדרגה, אך גזר עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי, ועיכב את קידומו בשנתיים, תוך הצבת מגבלות על קידומו בעתיד לתפקידים פיקודיים. קוריאה, לעומת זאת, הורד לדרגת טוראי, אך לא הוטל עליו עונש משמעתי, זאת מאחר שזכה לרישום פלילי בעקבות המעשה.

שנתיים לאחר האירוע, אמר קוריאה בראיון בלעדי לחדשות 2 כי היה עליו לסרב פקודה והאשים את מפקדו כי הורה לו לירות באבו רחמא. קוריאה ביקש אז את סליחתו של אבו רחמא והביע תקווה לפגוש אותו ולמסור את ההתנצלות באופן אישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת