מחוץ למשחק: תמונות הרוגי המרמרה

מי שחשב שמפגש של קבוצה ישראלית עם קבוצה טורקית יכול לעבר בשלום, התבדה שוב: מאות פעילים פרו פלסטינים הגיעו לכיכר טקסין והפגינו נגד המדיניות הישראלית. המפגינים הניפו את תמונות הרוגי המשט והשמיעו קריאות נגד ישראל

פעילים טורקים פרו פלסטינים ערכו קבלת פנים צוננת לשחקני מכבי תל אביב ולאוהדים המעטים שהגיעו לעודד אותם באיסטנבול. מאות פעילים פרו פלסטינים הגיעו לכיכר טקסין והפגינו נגד המדיניות הישראלית.

המפגינים פתחו בצעדה מהכיכר, שנחשבת לכיכר המרכזית של איסטנבול, לעבר איצטדיון אינונו בו משחקת מכבי תל אביב נגד בשיקטש הטורקית. במהלך ההפגנה הונפו דגלי פלסטין שחולקו למשתתפים בחינם, ושלטים שעליהם תמונות הרוגי משט המרמרה. שוטרים טורקים ליוו את המפגינים, שהשמיעו קריאות בגנות ישראל, אולם לא נרשמו תקריות אלימות.

בתוך האצטדיון נשמר עד כה השקט, לאחר שהצופים לא הורשו להכניס דגלי פלסטין למתחם. האוהדים הישראלים המעטים שהגיעו לעודד את מכבי תל אביב, נמנעו מלהגיע למקומות הומים, והסתובבו עם אבטחה צמודה בכל מקום שבו ביקרו היום.

מוקדם יותר היום נערכה הפגנה נגד ישראל גם בירדן. מאות מפגינים הגיעו בשעות הערב למתחם שגרירות ישראל בעמאן שפונתה אתמול, וקראו לסגור את השגרירות. במקום התפתחו עימותים בין כוחות הביטחון למפגינים, שניסו לפרוץ את המחסומים שהקימו השוטרים. מספר המפגינים עלה עם תום תפילת הערב במסגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת