הפגנה פרו-פלסטינית מול המלון של מכבי ת"א

האווירה בטורקיה סביב משחקה של מכבי ת"א מול בשיקטאש המשיכה להתחמם: אמש הגיעו מפגינים אל מול בית המלון בו שחקני מכבי, הניפו דגלי פלסטין וגם שלטים עם שמות הרוגי המרמרה. שוטרים מפרידים בינם ובין המלון. מאז נחתו באיסטנבול, שוהים שחקני הקבוצה במלון תחת אבטחה מוגברת, למעט יציאה אחת לאימון

המתיחות מורגשת באוויר: אחרי שנחתו אמש בטורקיה תחת אבטחה חסרת תקדים, שחקני קבוצת הכדורגל מכבי תל אביב היו עדים להפגנה פרו פלסטינית מול בית המלון בו הם שוהים. הפעילים נופפו בדגלי פלסטין, קראו קריאות נגד ישראל והחזיקו תמונות של הרוגי המרמרה.

בשעות הערב החלו להיאסף פעילים טורקים פרו-פלסטינים מול המלון בו שוהים השחקנים באיסטנבול. ההמון שמר על סדר ולא נהג באלימות, כשכוחות משטרה גדולים שומרים על הסדר במקום. שחקני מכבי תל אביב לא הורשו לצאת מהמלון, למעט לאימון בודד שערכו.

למשחק היום בין מכבי תל אביב לבשיקטאש הטורקית יגיעו כמה עשרות אוהדי מכבי תל אביב שישבו באצטדיון ביציע מבודד ומאובטח. מאמן הקבוצה מוטי איווניר התייחס למצב המתוח ואמר "אנחנו לא מתעסקים בפוליטיקה, רק בכדורגל. הטורקים מארחים אותנו יוצא מהכלל".

עשרות שוטרים אבטחו את מכבי בנמל התעופה

תחת אבטחה כבדה, נחתו אתמול בצהריים שחקני מכבי תל אביב בכדורגל בשדה התעופה באיסטנבול, בדרכם למשחק המתוח במיוחד לאור המשבר ביחסים בין שתי המדינות - היום מול בשיקטאש הטורקית.

המשטרה הטורקית לא לוקחת סיכונים לאור האווירה העוינת לישראל בתקופה האחרונה, ונקטה בכל הצעדים כדי למנוע מפגש של מפגינים טורקים עם השחקנים הישראלים. עשרות שוטרים ואנשי אבטחה יצרו מסדרון בטוח בשדה התעופה "אתא טורק" כל הדרך עד ליציאה לאוטובוס שילווה את הקבוצה בעיר. גם מסביב לאוטובוס נערכו אנשי ביטחון במטרה למנוע מגע עם אוהדי בשיקטאש.

למרות תחנוניהם של ראשי בשיקטאש מהאוהדים להימנע מכל סוג של אלימות כלפי הקבוצה הישראלית, שחקני מכבי לא יורשו להסתובב כלל בעיר ונסיעותיהם הבודדות מהמלון אל מגרש האימונים יאובטחו כל העת בכוחות גדולים של המשטרה הטורקית. נציג של אופ"א ילווה גם הוא כל הזמן את הצהובים ויפקח על האבטחה סביבם.

טורקיה עצמה, למרות המתיחות הגדולה מול ישראל, לא מעוניינת בפרובוקציות סביב המשחק הרגיש. שר הספורט והנוער הטורקי אף הבטיח כי טורקיה תפגין קבלת אורחים ראויה לשחקנים הישראלים, וכי "הם ישובו בשלום לביתם אחרי המשחק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת