תחת אבטחה כבדה: מכבי נחתה בטורקיה

בצל הקרע ביחסים בין שתי המדינות, נחתה באיסטנבול מכבי תל אביב בכדורגל, לקראת המשחק הרגיש מחר בליגה האירופית מול בשיקטאש המקומית. המשטרה הטורקית יצרה מסדרון אבטחה לאורך שדה התעופה "אתא טורק" כדי להגן על השחקנים הישראלים. המאמן מוטי איווניר אמר: "עבורנו - כדורגל הוא רק כדורגל, לא פוליטיקה"

תחת אבטחה חסרת תקדים, נחתו בצהריים שחקני מכבי תל אביב בכדורגל בשדה התעופה באיסטנבול, בדרכם למשחק המתוח במיוחד לאור המשבר ביחסים בין שתי המדינות - מחר מול בשיקטאש הטורקית.

המשטרה הטורקית לא לוקחת סיכונים לאור האווירה העויינת לישראל בתקופה האחרונה, ונקטה בכל הצעדים כדי למנוע מפגש של מפגינים טורקים עם השחקנים הישראלים. עשרות שוטרים ואנשי אבטחה יצרו מסדרון בטוח בשדה התעופה "אתא טורק" כל הדרך עד ליציאה לאוטובוס שילווה את הקבוצה בעיר. גם מסביב לאוטובוס נערכו אנשי ביטחון במטרה למנוע מגע עם אוהדי בשיקטאש.

בשניות הספורות שאנשי התקשורת הצליחו להגיע אל השחקנים, הם נשאלו על המצב הביטחוני ועל ההרגשה ב"טורקיה המאיימת". מאמן הקבוצה, מוטי איווניר, סירב להגיב בנושא המשבר המדיני ואמר רק "עבורנו - כדורגל הוא רק כדורגל, לא פוליטיקה. אנחנו ספורטאים, באנו בגלל הכדורגל וזה הכל".

כמה עשרות אוהדים צהובים אמיצים התלוו אל הקבוצה במסע לאיסטנבול. "לא מקלל, לא מתגרה, באים נטו ליציע", אמר ויקטור משיח, אחד האוהדים. "מפחדים? לא, אין פחד מכלום, צריך לכבד אותם ולא להתגרות, ולחזור הביתה בשלום - ועם ניצחון", הוסיף חברו מיקי קופל.

למרות תחנוניהם של ראשי בשיקטאש מהאוהדים להימנע מכל סוג של אלימות כלפי הקבוצה הישראלית, שחקני מכבי לא יורשו להסתובב כלל בעיר ונסיעותיהם הבודדות מהמלון אל מגרש האימונים יאובטחו כל העת בכוחות גדולים של המשטרה הטורקית. נציג של אופ"א ילווה גם הוא כל הזמן את הצהובים ויפקח על האבטחה סביבם.

טורקיה עצמה, למרות המתיחות הגדולה מול ישראל, לא מעוניינת בפרובוקציות סביב המשחק הרגיש. שר הספורט והנוער הטורקי אף הבטיח כי טורקיה תפגין קבלת אורחים ראויה לשחקנים הישראלים, וכי "הם ישובו בשלום לביתם אחרי המשחק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת