רג'וב: "פעילי 'תג מחיר' מסכנים את חייהם"

האירועים האלימים כלפי תושבי הכפרים הפלסטיניים, שזכו לשם "תג מחיר", הביאו את התושבים הפלסטינים להקים ועדות התנגדות מקומיות כדי להגן על עצמם. איש הפתח ג'יבריל רג'וב מזהיר מפני המשך התוקפנות כלפי תושבי הכפרים ואומר כי אותן התארגנויות "יהדפו את המתנחלים"

חשש מהתלקחות נוספת במצב הביטחוני ביהודה ושומרון: איש הפתח ג'יבריל רג'וב מזהיר היום את המתנחלים מפני המשך פעולות הנקם של המתנחלים בתושבי הכפרים הפלסטינים ואומר כי המתנחלים שייכנסו לכפרים, לא ייצאו משם בשלום.

בריאיון לתחנת הרדיו "קול פלסטין" התייחס רג'וב לתקריות האלימות מצד המתנחלים שאירעו לאחרונה בכפרים פלסטינים בקרבת המאחזים מגרון ועלי שפונו לאחרונה. אותן פעולות תגמול מצד המתנחלים, שזכו לשם "תג מחיר", הביאו את הפלסטינים להתארגן בקבוצות עצמאיות שיבטיחו את ביטחונם של התושבים בכפרים הסמוכים להתנחלויות.

לדברי רג'וב, מתנחלים שיתקפו פלסטינים בעריהם ובכפריהם מעמידים את חייהם בסכנה ולא ייצאו בשלום מן האזורים האלה, כיוון שאותן "ועדות מקומיות להגנה עצמית יהדפו את המתנחלים".

מועצת שכם מסייעת לארגוני "השומר הפלסטיני"

אחד הכפרים שבו פעלו אותם פעילי "תג מחיר" לאחרונה הוא הכפר קוסרה, שמדרום לשכם. לאחר פינוי המאחז מגרון, הוצת מסגד בכפר, ונזק רב נגרם לרכוש. ברשת ב' דווח היום כי תושבי הכפר החליטו להקים התארגנות שמירה מקומית בהשתתפות עשרות צעירים בני הכפר, שפועלת במשמרות, והיא זכתה אף לברכתו של מושל שכם ג'יברין אלבאקרי. סוכנות הידיעות "מען" מדווחת כי המועצה גם מספקת לשומרים מזון, אמצעי תקשורת ועוד לצורך פעילותם.

בריאיון לסוכנות הידיעות "מען", סיפר האני איסמעיל, ראש המועצה המקומית בכפר קוסרה, כי צעירים מהכפר התנדבו לשמור על הכניסות לכפר בשבוע שעבר, לאחר שמתנחלים הציתו מסגד וריססו כתובות נאצה על הקירות נגד הנביא מוחמד.

"השומרים המקומיים הבחינו בקבוצת מתנחלים חמושים שמנסה להיכנס לכפר מדרום, מאותו מסלול שממנו הגיעו בפעם הקודמת, ורדפו אחר המתנחלים", סיפר איסמעיל. "פעילותם הבריחה את המתנחלים שנמלטו מהמקום".

המתנחלים מצדם, נערכים גם להתארגנויות הפלסטיניות. על פי הדיווח ב"מען", המתנחלים מתחמשים כדי להתמודד עם ההתנגדות הפלסטינית, ובחודשים האחרונים הם הצטיידו ברימוני גז, רימוני הלם, ואפילו כלבים מאולפים שיסייעו להם להתמודד עם התקפות אפשריות מצד הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת