דיווח באירן: "מטוסי קרב טורקיים יוכלו לפגוע במטרות ישראליות"

סוכנות הידיעות האירנית "פרס טי.וי" מפרסמת היום דיווח לפיו עורכים בימים האחרונים הטורקים שינוי במערכות שמותקנות על מטוסי הקרב הצבאיים שלהם - כך שיוכלו לפגוע במטרות ישראליות, אם יחפצו בכך. עד כה, הייתה המערכת האמריקנית שהותקנה על המטוסים מונעת כל אפשרות לפתוח באש לעבר מטרה ישראלית, אך המערכת תוחלף

מטוס קרב. ארכיון (רויטרס)

טורקיה פיתחה מערכת חדשה שמותקנת בימים אלו על מטוסי הקרב שלה מסוג F-16 שתאפשר לה, בפעם הראשונה, לפתוח באש לעבר מטרות ישראליות, כך מדווחת היום סוכנות הידיעות האירנית "פרס טי.וי".

מדובר במערכת זיהוי חדשה שפותחה על ידי התעשייה האלקטרונית של הצבא הטורקי וצפויה להחליף את המערכת האמריקנית שמותקנת כיום במטוסי הקרב, כך מדווח העיתון הטורקי "סטאר גזט".

מדובר בשתי מערכות שמתבססות על זיהוי מטרות כ"חבר" (Friend) או "אויב" (Foe). עד כה, הייתה המערכת האמריקנית שהותקנה במטוסים הטורקים מזהה את המטרות הישראליות כידידותיות, ולכן מונעת את המתקפה עליהן, אפילו אם היו מקבלים הטייסים הטורקיים פקודה לכך.

מדובר במערכת שנועדה לשימוש בקרב כוחות נאט"ו, ולכן הגדירה את כל המדינות החברות בארגון כידידות, אך בנוסף גם את ישראל - למרות שזו אינה חברה בארגון. המערכת החדשה תאפשר לחיל האוויר הטורקי לשנות את ההגדרה של אויב כאוות נפשם, וכך גם את ישראל.

המערכת החדשה תותקן בכל מטוסי הקרב, כלי המלחמה, הספינות והצוללות כבר בעתיד הקרוב. על פי הדיווח, פותחה המערכת במהלך התקופה האחרונה, לאחר ההסלמה ביחסים הדיפלומטים בין ישראל לטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת