צה"ל ערך טקס לזכר הרוגי המסוק ברומניה

קצינים וחיילים חזרו היום למקום ההתרסקות ברומניה, שם איבדו לפני כשנה את חבריהם, באסון היסעור. במקום נערכו טקסים לזכר חללי צה"ל ולזכר הטייס הרומני שנהרג. סא"ל א', מפקד טייסת "דורסי הלילה": "הקשר עם רומניה חשוב לנו"

טקס הזיכרון ברומניה (דובר צה"ל)

משלחת של קצינים וחיילים מצה"ל, בראשות מפקד חיל האוויר אלוף עידו נחושתן, ערכה היום טקס זיכרון ברומניה לזכר הרוגי התרסקות מטוס היסעור, בחודש יולי אשתקד.

המשלחת, שיצאה אתמול לביקור בן יומיים במדינה, כוללת את בני המשפחות השכולות של אנשי הצוות שנספו בהתרסקות וקצינים ונגדים מטייסות היסעור, חבריהם לנשק של הנספים אל"מ דניאל שיפנבאור, סא"ל אבנר גולדמן, רס"ן יהל קשת, רס"ן ליאור שי, סרן ניר לקריף ורס"ר אורן כהן.

חברי המשלחת קיימו אף טקס לזכר הטייס הרומני סטפן דרגנה, במהלכו נישאה תפילה על ידי כומר צבאי מחיל האוויר הרומני. בטקס נשאו דברים מפקד טייסת 90 של חיל האוויר הרומני מפקד טייסת דורסי הלילה הישראלית.

יחידת אלפיניסטים של צבא רומניה, שגם השתתפה בחילוץ הגופות מהמסוק בו התנגש היסעור והתרסק, גלשו ותלו שני דגלי ענק של ישראל ושל רומניה.

"לבבות ישראל ורומניה - קרובים"

"שיתוף הפעולה עם רומניה חשוב לנו מאוד", אמר סא"ל א', מפקד טייסת "דורסי הלילה". "תחושת השותפות רק התעצמה לאחר התאונה. דרך הסיפורים והזיכרונות למדנו להכיר את סטפן והמשפחה. חיל האוויר מחבק אתכם לחיקו. מי ייתן ולא תדעו עוד צער.

"סטפן צבר מאוד שעות טיסה, כאשר בשבילו הטיסות ההומניטאריות להצלת חיים היו המיוחדות ביותר", אמר קולונל ראדו דניאל, מפקד טייסת 90 בחיל האוויר הרומני. "הוא הרגיש שהטיס הוא חלום של אדם שתורם למען האדם. אנחנו עומדים לצידם של משפחותיהם של עמיתנו, רומנים וישראלים, וליבנו קרוב לליבם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת