חמאס: שינוי בעמדה הישראלית במו"מ על גלעד שליט

סגן יו"ר הלשכה המדינית של הארגון, מוסא אבו מרזוק, אומר היום בריאיון לטלוויזיה של הארגון כי "העמדה הישראלית הציגה כל הזמן תירוצים שונים - שאין להם שום קשר לסוגיה. אבל עכשיו יש שינוי מסוים". למרות זאת הדגיש מרזוק: "לא חלה שום התקדמות בנושא"

התקדמות בעסקת שליט? בחמאס אומרים היום כי לראשונה מזה זמן רב שינתה ישראל את עמדתה בהתנהלות העסקה - מה שעשוי לסייע בהתקדמותה. סגן יו"ר הלשכה המדינית של הארגון, מוסא אבו מרזוק, אמר כי "העמדה הישראלית משתנה כעת, ביחס לעבר".

בריאיון שהעניק אבו מרזוק לערוץ הטלוויזיה של החמאס, אמר בכיר הארגון: "העמדה הישראלית הציגה כל הזמן תירוצים שונים - שאין להם שום קשר לסוגיה. אבל עכשיו יש שינוי מסוים". עם זאת, ציין אבו מרזוק כי "לא חלה שום התקדמות בנושא".

בחמאס שבו והדגישו כי מצרים היא המתווכת במגעים בין הצדדים. "בתקופה בה מצרים לא נטלה חלק במשא ומתן לא חלה שום התקדמות בעסקה", הדגיש אבו מרזוק.

נועם שליט באו"ם: קודם גלעד - ואז מדינה פלסטינית

נועם שליט, אביו של החייל החטוף, קיים בשבוע שעבר מסיבת עיתונאים בבניין האו"ם בניו יורק. "שמי נועם שליט", פתח את דבריו. "אני מופיע בפניכם היום כאב שרוצה להשיב את בנו הביתה. אני לא פוליטיקאי או נציג מדינת ישראל. בני גלעד נחטף באלימות על ידי חמאס לפני יותר מחמש שנים. למען האמת, 1901 ימים, כששירת בצה"ל. הוא היה רק בן 19 אז. חמאס מחזיק את גלעד כבר יותר מ-1900 ימים. לא עובר רגע בו הוא לא חש את הכאב האיום הזה. כל בן משפחה הולך לישון בלילה בלי לדעת מה שלום גלעד ואנו חוששים לחייו".

שליט הוסיף, "במהלך חמש שנות השבי, קיבלנו מכתבים ממנו, קלטת אודיו וקלטת וידאו. אות החיים האחרון היה לפני שנתיים וכיום אין לנו שום מידע אפילו אם הוא בין החיים. טיפול חמאס בבני הוא הפרה מוחלטת של החוק הבינלאומי. אין לו הזדמנות ליצור קשר עם משפחתו והוא לא זכה לאף ביקור של הצלב האדום. חמאס מחזיק אותו כקלף מיקוח לסחיטה".

"הגעתי לניו יורק לשוחח עם נציגי ממשלות מרחבי העולם", אמר כשלצידו יערה וינקלר, בת זוגו של יואל שליט. "השבוע נפגשנו עם בכירים באו"ם ושגריר מדינות. אני מעריך את הקבלה של המנהיגים, במיוחד הנציג האמריקני שקרא לשחרורו המיידי וללא תנאים של גלעד. בכל פגישה כאן בניו יורק הזכרתי שהמנהיגות הפלסטינית חתמה על הסכם עם חמאס ולא ייתכן שהיא מפרה את זכויותיו של גלעד ובו בזמן מבקשת את הכרת הקהילה הבינלאומית. אני קורא לדרישה שהרשות הפלסטינית תקבל אחריות על גלעד ותפעל בנחישות להבטיח את שחרורו המיידי. אנו מקווים שלאו"ם יש מצפון. זה לא אפשרי לתאר את הסבל שאני ומשפחתי עוברים. אנו מדברים בשם גלעד כדי לעשות הכל כדי להביא אותו הביתה".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת