"תג מחיר" בביתה של פעילת שמאל בירושלים

פעילה בכירה בתנועת "שלום עכשיו" נדהמה הבוקר לגלות כתובות נאצה על דלת ביתה וקירות המבנה בירושלים. בין השאר נכתב "מגרון לנצח", "שלום עכשיו - הסוף קרב", ו"תג מחיר". המשטרה פתחה בחקירת האירוע. יריב אופנהיימר: "שאלה שעומדת לפתחם של מנהיגי הימין"

אחרי פעולת "תג המחיר" הראשונה מסוגה בשבוע שעבר, בליבו של בסיס צבאי בשומרון, מגיעה "הנקמה" על פינוי המאחז מגרון לשלב הבא: ונדליזם בבתיהם הפרטיים של פעילי שמאל.

פעילה בכירה בתנועת "שלום עכשיו" נדהמה הבוקר לגלות כתובות נאצה רבות על דלת ביתה ועל קירות בניין מגוריה, בירושלים. אלמונים, ככל הנראה פעילי ימין, ריססו בגרפיטי שחור: "מגרון לנצח", "דיכוי בוגדים", "תג מחיר מגרון", "שלום עכשיו הסוף קרב" ועוד. משטרת ירושלים פתחה בחקירת האירוע. בעל מכולת שהגיע ב-5:15 לבניין המגורים, ברחוב צדדי במרכז העיר, היה הראשון לגלות את הכתובות.

מזכ"ל התנועה יריב אופנהיימר אמר בריאיון לערוץ החדשות כי "שוחחתי איתה הבוקר והיא לוקחת את הדברים בצורה מאוד שקולה ומחושבת. גם אנחנו מטרה, לא רק חיילי צה"ל ולא רק הפלסטינים. זו תחושה קשה ולא נעימה, אבל מצד שני צריך גם להבין שלא האירועים האלה יגרמו לאנשים להפסיק להיות פעילים. אני חושב שמבחינת ההתנהלות האישית, כל אחד שרוצה להשפיע ולקחת חלק, צריך להסתכל ימינה ושמאלה".

"יש רצון בסוף להמשיך ולהבהיר שלא ניתן להשתיק את הדמוקרטיה הישראלית. את הקולות האלה אי אפשר להשתיק", הוסיף. "אני אישית נמצא על המוקד של הרבה מאוד פוליטיקאים וזה דבר שיש לו תוצאות. אנחנו בהחלט רואים עלייה ברמת ההסתה והאלימות המילולית. אני חושב שלפתחם של מנהיגי הימין השאלה הזו עומדת, ולשמחתנו האירוע הסתיים ללא נפגעים. אני חושב שלהציג את אנשי השמאל כאנשים שרוצים את רעתה של מדינת ישראל היא הסתה שעלולה לגרום לפגיעה בנפש".

בשבוע שעבר, כאמור, יומיים אחרי הצתת המסגד בכפר קוסרה שליד שכם, גרמו אלמונים נזק לרכוש צבאי באחד מבסיסי צה"ל בשומרון תחת הכותרת "תג מחיר". הפעילים ריססו את הכתובת "מח"ט בנימין רע ליהודים", ו"ד"ש מרמת מגרון" על מבנים במחנה הצבאי, ניקבו צמיגים של ג'יפים, ניפצו חלונות וחתכו כבלים בתא המנוע. מצה"ל נמסר ש-13 כלי רכב ניזוקו במהלך התקרית, שבעקבותיה נפתחה חקירה בשיתוף משטרת ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר לאחר מכן כי הוא "מגנה בחריפות את הפגיעה ברכבי צה"ל ואת כתובות הנאצה כנגד מפקדיו בבסיס צה"ל באיו"ש היום". נתניהו הוסיף כי "מדובר בעבריינות נתעבת שכוונה נגד מפקדים וכלי רכב שמשימתם להגן על חיי אזרחים ישראלים ביהודה שומרון ". רה"מ הנחה את זורועת האכיפה למצוא את הפורעים שביצעו את המעשה החמור ולמצות איתם את הדין.

שר הביטחון אהוד ברק אמר בתגובה כי הוא מגנה בכל תוקף את הפגיעה ברכבי צה"ל והגדיר את המבצעים עבריינים. "הפריצה לבסיס והפגיעה ברכבים הם מעשה נקלה של עבריינים שייתפסו בקרוב", אמר ברק. "מעשי הוונדליזם נגד ישראלים ופלסטינים נועדו לשבש את שגרת החיים ביהודה ושומרון ולגרום להסלמה בתקופה רגישה זו. אני משוכנע כי משטרת ישראל וכוחות הביטחון יתפסו במהרה את העבריינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת