דיווח: תוגברה הכוננות סביב שגרירות ישראל בירדן

אחרי האירוע החמור בקהיר, תוגברה האבטחה גם סביב שגרירות ישראל בעמאן בירת ירדן - כך מדווחים כלי תקשורת ערביים. על פי הדיווחים, הוצבו כלי רכב משוריינים סמוך לבניין וכוחות הביטחון הכללי הירדני הוצבו באזור. אין אימות לדיווח. פרטים חדשים מהתקרית בקהיר: המאבטחים ירו באוויר והציבו חפצים מאחורי הדלת

אחרי האירוע החמור בשגרירות ישראל בקהיר, כוננות גבוהה גם סביב שגרירות ישראל בירדן - כך מדווחים כלי תקשורת ערביים.

רוצים לקבל עוד עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, כוחות הביטחון הירדניים תיגברו את האבטחה באזור שגרירות ישראל בעמאן, בירת ירדן. עדי ראייה מקומיים דיווחו כי תגבור אמצעי האבטיחה בא על רקע החשש מפני ניסיון של גורמים מקומיים לפרוץ למתחם השגרירות, כשם שאירע בקהיר שלשום.

"באזור שכונת א-ראביה, באחד הכבישים המובילים למתחם השגרירות, נראו שני כלי רכב משוריינים ופריסה נרחבת של כוחות הביטחון הכללי הירדני", דווח הבוקר.

חשוב לציין כי אין כל אימות לדיווח בשלב זה ממקורות ישראלים.

המאבטחים בשגרירות ירו באוויר והציבו חפצים מאחורי הדלת

במפגש עם שרי הליכוד שנערך היום לאחר ישיבת הממשלה השבועית, חשף ראש הממשלה נתניהו פרטים חדשים מהתקרית החמורה בסוף השבוע בקהיר. "דלת אחת הפרידה בין אסון אנושי נורא, אבל גם אבל גם מאסון אסרטגי לקשרי השלום בין ישראל למצרים", אמר ראש הממשלה, שגם דחה את הביקורת על המצרים. לדבריו, "אנחנו לא עבדנו באותו קצב ובסופו של דבר נמנע אסון כבד. יש לנו עניין לשמור על קשרים טובים עם הממשל המצרי".

בישיבה עלו פרטים נוספים מאירוע ההתקפה על השגרירות, שחלקם פורסמו בסוף השבוע האחרון בתכניתנו "אולפן שישי". לדברי גורמים מדיניים המאבטחים שהיו לכודים במבנה ירו באוויר, ונערכו לירי אם המפגינים היו היו פורצים לשגרירות. כמו כן דווח כי אנשי הביטחון הנצורים אגרו רהיטים וציוד מול הדלת כדי למנוע את פריצתה.

בינתיים, במצרים, שקט מתוח בבירה קהיר יומיים לאחר התקרית החמורה. גורמים מצריים בכירים אמרו הבוקר כי גדר הביטחון שהוקמה מסביב למתחם השגרירות - והופלה על ידי ההמון הזועם בערב שישי, לא תוקם פעם נוספת.

ההערכות הן כי ההחלטה התקבלה על רקע החשש של הרשויות במצרים מפני האפשרות שבנייה מחודשת של הגדר תעורר תשומת לב של ההמונים הזועמים, ועלולה להוות עילה נוספת להתגודדות באזור מתחם השגרירות.

ראש הממשלה וצוות משרד החוץ צפו בפעולת החילוץ

האירוע הדרמטי בשגרירות ישראל בקהיר אירע בלילה שבין שישי לשבת. לפנות בוקר פרץ כוח קומנדו מצרי לבניין השגרירות, הרחיק מפגינים ובתיאום עם הממשל בישראל חילץ את ששת המאבטחים שהיו נצורים בבניין. הם הוצאו מהבניין בלבוש אזרחי כשפניהם מכוסות כדי שלא יזוהו על ידי ההמון.

אנשי השגרירות הועברו לכלי רכב משוריינים ובציר מאובטח היטב הוסעו מיד לשדה התעופה. מטוס מנהלים ישראלי קטן המתין להם שם והם הוטסו לישראל.

הפינוי המרגש התרחש אל מול מצלמות אבטחה וכל העת ראש הממשלה וצוות משרד החוץ ראו את הפעולה בחמ"ל. בשעה 6:00 בבוקר הסתיימה הדרמה: ששת אנשי הביטחון חולצו מקהיר ו-80 נוספים פונו במהלך הלילה.

דרמה בקהיר - סיקור מיוחד:

המאבטח שנלכד בשגרירות כתב לאשתו: "אני אוהב אותך"

כך נראו רגעי הדרמה בחדר המצב

צפו: ההרס בשגרירות - היום שאחרי

נתניהו: "הקומנדו המצרי מנע אסון"

חשש: מסמכים מסווגים נגנבו מהשגרירות בקהיר