קברניט היאכטה: "קיבלנו יחס הגון מהמצרים"

שעות לא קלות עברו על אנשי צוות היאכטה הישראלית שנעצרה ע"י כוחות השיטור הימי המצרי. הם תוחקרו על נסיבות הגעתם ושהותם ביאכטה, אך קפטן הספינה מספר על יחס טוב מצד המצרים. המאבטחים השליכו נשקם לים לפני שנעצרו. צפו ביאכטה נכנסת למפרץ אילת

רגעים לא קלים עברו על אנשי היאכטה הישראלית "פעמונית הים", שנעצרה שלשום על ידי ספינות המשמר המצריות מול חופי הים האדום. הישראלים נחקרו על ידי המצרים, והודות למאמצים כבירים של אנשי משרד החוץ שוחררו לאחר מספר שעות ושבו לישראל הבוקר.

ולמרות הלחץ העצום, קפטן הספינה שמשון משיח מספר הבוקר לחדשות 2 כי החוקרים המצרים דווקא התייחסו בצורה נאותה לאנשי הצוות הישראלים. "קיבלנו יחס הגון וטוב מצד המצרים. התקבלנו באהבה ובאהדה אדירה", הוא אומר. "הייתה ארוחת ערב מדהימה. לא היה שום מעצר, מעבר לזה הכל פיקס. הם ממש נחמדים, הכל פיקס", הוא אומר. המצרים תיחקרו את הישראלים על הפעילות שלהם ועל נסיבות השהות שלהם על היאכטה.

היאכטה נועדה להעביר מאבטחים ישראלים, הנשכרים על ידי חברות ספנות בינלאומיות משום שהן שטות באזור בו קיימת פעילות פיראטית ענפה - לרבות מול חופי אריתריאה וסומליה. היאכטות הישראליות מעבירות את המאבטחים אל האי טיראן, לפני שמגיעות ספינות הסוחר לחופים האפריקנים. בשלב זה עוברים המאבטחים לספינות הסוחר ומלווים אותן לאורך השיט למול חופי סומליה.

המאבטחים זרקו את כלי הנשק לים

אתמול בשעות הבוקר, בנקודה שבה מתבצעת ההחלפה, התקרבו ספינות משמר מצריות אל היאכטה הישראלית, עצרו את שלושת אנשי הצוות ואת מספר המאבטחים החמושים שהיו על היאכטה, והם נלקחו לחקירה בשארם א-שייח. על פי הדיווחים, הצליחו המאבטחים להשליך בשלב זה את כלי הנשק שהיו בידם לים, וזה הקל בדיעבד את כל פעולת השחרור.

בישראל טוענים בתגובה כי מדובר במים בין לאומיים וכי לא הייתה שום סיבה בעולם למעצר. המצרים טוענים מנגד אחרת. ביומיים האחרונים, ריכז משרד החוץ הישראלי מאמצים גדולים בכדי להביא לשיחרור המאבטחים, ובשורה התחתונה ניתן לומר כי באמצעות המאמץ דיפלומטי, התקרית הסתיימה בצורה טובה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת