מצרים עצרה יאכטה ישראלית בים האדום

הותר לפרסום כי 4 מאבטחים ו-4 אנשי צוות ישראלים שהפליגו על יאכטה בדרכם לאבטח ספינות סוחר בינ"ל מול חופי אפריקה, נעצרו שלשום על ידי כוחות הביטחון המצרים. הישראלים נחקרו ובאמצעות מאמצים דיפלומטיים שוחררו כעבור יממה. ישראל: "מדובר במים בינ"ל"

על רקע תקופה רגישה ביחסי ישראל - מצרים, עצרו ספינות משמר החופים של מצרי יאכטה ישראלית בשם "פעמונית הים" שעליה ארבעה אנשי צוות וארבעה מאבטחים, מול חופי הים האדום. הישראלים נחקרו על ידי המצרים, והודות מאמצים כבירים של משרד החוץ, לאחר מספר שעות הם השתחררו. התקרית הסבוכה שהתחילה שלשום, הגיעה לסיומה הבוקר כאשר המאבטחים ואנשי הצוות הישראלים שבו בשלום לנמל אילת, ובכך הותרה לפרסום.

היאכטה נועדה להעביר מאבטחים ישראלים, הנשכרים על ידי חברות ספנות בינלאומיות משום שהן שטות באזור בו קיימת פעילות פיראטית ענפה - לרבות מול חופי אריתריאה וסומליה. היאכטות הישראליות מעבירות את המאבטחים אל האי טיראן, לפני שמגיעות ספינות הסוחר לחופים האפריקנים. בשלב זה עוברים המאבטחים לספינות הסוחר ומלווים אותן לאורך השיט למול חופי סומליה.

המאבטחים זרקו את כלי הנשק לים

אתמול בשעות הבוקר, בנקודה שבה מתבצעת ההחלפה, התקרבו ספינות משמר מצריות אל היאכטה הישראלית, עצרו את שלושת אנשי הצוות ואת מספר המאבטחים החמושים שהיו על היאכטה, והם נלקחו לחקירה בשארם א-שייח. על פי הדיווחים, הצליחו המאבטחים להשליך בשלב זה את כלי הנשק שהיו בידם לים, וזה הקל בדיעבד את כל פעולת השחרור.

בישראל טוענים בתגובה כי מדובר במים בין לאומיים וכי לא הייתה שום סיבה בעולם למעצר. המצרים טוענים מנגד אחרת. ביומיים האחרונים, ריכז משרד החוץ הישראלי מאמצים גדולים בכדי להביא לשיחרור המאבטחים, ובשורה התחתונה ניתן לומר כי באמצעות המאמץ דיפלומטי, התקרית הסתיימה בצורה טובה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת