צה"ל אסר על 6 משחקני מכבי תל אביב לטוס לטורקיה

בצה"ל אסרו היום על 6 חיילים שחקני מכבי ת"א בכדורגל, לנסוע למשחק מול קבוצת בשיקטאש, שאמור להתקיים בשבוע הבא באיסטנבול. במידה ויחול שינוי בהחלטה, ייתכן והשב"כ יאבטח את השחקנים בנסיעתם

זה לא רק ספורט: על רקע המתיחות עם טורקיה אסר היום צה"ל על שישה משחקני קבוצת מכבי תל אביב בכדורגל, לנסוע למשחק הצפוי להתקיים מול קבוצת שיקטאש באיסטנבול בשבוע הבא.

הפרשה התחילה לפני כעשרה ימים. בצעד שיגרתי, פנו שישה משחקני מכבי ת"א בכדורגל, כולם חיילים בסדיר, ליחידה לספורט תחרותי, וביקשו את המלצתה בכדי להגיע לטורקיה ולהשתתף במשחק הכדורגל באיסטנבול בשבוע הבא. עם המלצת היחידה לספורט תחרותית, פנו החיילים לצבא.

היום, באופן מפתיע, קיבלו החיילים מצה"ל סירוב גורף לנסיעתם לטורקיה, להשתתף במשחק. מדובר בצעד נדיר משום שלרוב צה"ל משתמש בסירוב הזה כשמדובר במדינות אסלאם קיצוני או מדינות עוינות לישראל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לסירוב מתן אישורי הטיסה לטורקיה לחברי קבוצת מכבי תל אביב, כי "לא הוגשה בקשה על ידי החיילים הנידונים לגורמים הרלוונטיים בצה"ל".

במקביל לכך, פנתה בימים האחרונים שרת הספורט והתרבות לימור לבנת לשב"כ וביקשה לאבטח את שחקני מכבי תל אביב בכדורגל באופן אישי. מדובר גם כן בצעד יוצא דופן, משום שהשב"כ אינו נוהג לאבטח קבוצות כדורגל אלא רק נבחרות המייצגות את המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת