למרות הנתק: משלחת טורקית בישראל

נציגי חברה ביטחונית טורקית יגיעו בחודש אוקטובר לתערוכת נשק בישראל, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. זאת למרות הנתק בין המדינות והקפאת כל קשרי המסחר והביטחון הרשמיים. מנכ"ל התערוכה: "האינטרסים הכלכליים יגברו במקרה זה על משחקי הכוחות הפוליטיים"

הפגנה נגד ישראל בטורקיה. ארכיון (רויטרס)

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ממשיך לתקוף את ישראל מעל כל במה אפשרית וכבר הקפיא לחלוטין את כל קשרי המסחר הממשלתי והקשרים הביטחוניים. הוא בוודאי היה זועם אם היה יודע שמשלחת ביטחונית מארצו תבקר בקרוב בתערוכת נשק בישראל.

בחודש אוקטובר תיערך בתל אביב תערוכת הנשק וביטחון הפנים "ישראל דיפנס - ISDEF 2011". חברה ביטחונית טורקית אישרה היום את הגעתה לתערוכה, למרות הנתק ההולך ומעמיק בין המדינות.

התערוכה מתקיימת זו השנה החמישית בישראל ומאגדת קשרי מסחר בין המדינות השונות. השנה, לאור המשבר עם טורקיה, חששו אנשי התערוכה כי קשרי המסחר הביטחוני בין המדינות ייפסק.

תומר אבנון, מנכ"ל התערוכה, אמר כי "אנו שמחים לארח את הנציגים הטורקים כמו גם את שאר המשלחות מהעולם, שמגיעות ללא פוליטיקות. הסחר הביטחוני עם טורקיה חשוב למגזר העסקי בשתי המדינות ואני משוכנע שהאינטרסים הכלכליים יגברו במקרה זה על משחקי הכוחות הפוליטיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת