וילנאי: יש פתרון רק ל-60% מהעורף

במכון צבי מיתר לחקר לוחמת יבשה בלטרון מסתיים הבוקר "כנס לטרון ה-5 לסביבת לחימה משתנה", בהשתתפות השר להגנת העורף מתן וילנאי, המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון ופרופסור יצחק בן ישראל, ראש "מטה הסייבר הלאומי". וילנאי התייחס לאיום על העורף והדגיש כי לא ניתן להגן על כל ישראל. צפו בדבריו

כנס לטרון החמישי לסביבת לחימה משתנה מסתיים הבוקר, לאחר שנערך בשלושת הימים האחרונים במכון צבי מיתר לחקר לוחמת יבשה בלטרון. ביום האחרון בכנס משתתפים בין היתר השר להגנת העורף מתן וילנאי, המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון ופרופסור יצחק בן ישראל, ראש "מטה הסייבר הלאומי". את הכנס העברנו בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

בדבריו בכנס היום, התייחס השר וילנאי לאיומים העכשוויים על העורף הישראלי. "פיקוד העורף נותן מענה לרוב הבעיות, אבל לא יותר מ-60% מהן", הוא אמר. "עדיין נשארת חזית אזרחית שלמה שצריך לדעת לתת לה מענה. למדנו זאת בדרך הקשה במלחמת לבנון השנייה".

"את המיליארדים שהשקענו בחזית האזרחית צריך עכשיו להשקיע בחזית האזרחית", המשיך וילנאי. "אצלנו החזית האזרחית והצבאית היא אחת. לכן יש לאויבנו הצדקה לירות גם על תל אביב, כי יש שם בסיסי צבא". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת