"המחבל רץ אליי בצעקות ושלף סכין"

החייל מגדוד תבור של פיקוד העורף שהרג את המחבל האחראי לפיגוע הדקירה בשומרון משחזר את השתלשלות האירועים, ומספר כיצד דקר המחבל אותו ואת חבריו שהיו עמו בגזרה המבצעית. מיד לאחר שניטרל את המחבל, טיפל החייל בחברו שנפצע קשה ו"יצא מהרכב ספוג בדם"

החייל שניטרל הבוקר (רביעי) את המחבל בפיגוע הדקירה בשומרון והרג אותו, משחזר את הרגעים הדרמטיים: תומר, חייל בגדוד תבור של פיקוד העורף, סיפר כיצד ירה במחבל לאחר שזה דקר אותו ואת שני חבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תפסנו גזרה מבצעית ליד שילה", שיחזר החייל שנפצע קל. "המשימה הקבועה שלנו היא תגבור צירים, לעמוד ליד הציר ולתגבר אותו. היום בשעות הבוקר, במשימה הרגילה שלנו, הייתי מחוץ לרכב".

זירת האירוע, הבוקר

"ניגש אלינו פלסטיני שעבר לידי, הוא לא היה נראה חשוד", הוא הוסיף. "הוא המשיך בערך 100 מטר ונעלם. לאחר כמה שניות עשה פרסה, חזר לכיווני והיה ללא שום דבר בידיים. כשעמד כמה מטרים ספורים ממני, הוא התחיל לרוץ אליי בצעקות ושלף סכין".

"הוא דקר אותי פעמיים בגב", המשיך החייל לשחזר, "בזמן הדקירות נפלתי לאבנים. בזמן הזה נכנס עם הסכין לתוך הרכב שבו ישבו שני חברים, דקר גם אותם. קמתי, תפעלתי נשק, כיוונתי עליו, יריתי והרגתי אותו".

"אחד החברים שלי יצא ספוג בדם מהרכב", סיפר החייל על חברו שנפצע קשה. "הוא דיבר איתי ואמר שהוא בסדר. הוא היה קצת מעופף, ראיתי כמה פציעות שלו, עשיתי לו טיפול רציני ועצרתי דימום מהצוואר עד שמד"א הגיעו".

זירת הפיגוע, הבוקר

"החובש מנע פיגוע גדול יותר"

האירוע התרחש סמוך לשעה 10:10 בבוקר, בצומת הכניסה ליישוב שילה. המחבל הגיע לצומת בו שהה צוות תאג"ד (צוות רפואי) של גדוד תבור, גדוד לוחם של פיקוד העורף, שעסק בפעילות ביטחון שוטף.

מתחקיר ראשוני שערכו בצה"ל עולה כי בעת שהמחבל התקרב לאמבולנס הצבאי, עמד אחד החובשים בחוץ כדי לאבטח את הכוח ושאר הצוות ישב בפנים. המחבל התקרב לרכב, הפתיע את החובש ודקר אותו בגב. החובש נפצע קל.

פינוי הפצועים לביה"ח שערי צדק

לאחר מכן המחבל איגף את הרכב והגיע לכיוון כיסא המפקד, שיושב ליד הנהג. המחבל פתח את הדלת, דקר את הפראמדיק בצווארו, מתחת לאוזן ובבטן ופצע אותו קשה. בינתיים, החובש שהיה בחוץ התעשת מהדקירה, הצליח להגיע למחבל, ואז ירה והרג אותו במקום. על גופת המחבל נמצאה הסכין ששימשה אותו בפיגוע וקוראן.

"החובש מנע פיגוע גדול יותר", קבע אחד ממפקדי הכוח. "כשהוא עם פציעה הוא התעשת למרות הכל ומנע פגיעה בעוד חיילים. הוא פעל בקור רוח וכמצופה מלוחם, וראוי להעריך אותו״.