סירב לפנות את רמת מגרון ויקבל 20 אלף שקלים

חייל שסירב לפנות את המאחז רמת מגרון לפני כ-3 שבועות, נידון היום למחבוש של 20 יום. זמן קצר לאחר מכן הודיע יו"ר תנועת "ארץ ישראל שלנו", שהתנועה תשלם אלף שקלים למשפחת החייל על כל יום שבו יישב בכלא הצבאי. לדברי הרב מדובר בהוקרה על כך שלא הסכים "להשתתף בפשעים של הרס בתים יהודיים בארץ ישראל"

פינוי מגרון, לפנות בוקר (AP)

התשובה היהודית להרס המבנים במגרון: יו"ר תנועת "ארץ ישראל שלנו" יעניק 20 אלף שקלים פיצוי למשפחת החייל שסירב לפנות את המאחז רמת מגרון שבשומרון לפני כשלושה שבועות, כך הודיע היום יו"ר התנועה, הרב שלום דב וולפא.

החייל, שסירב להשתתף בפינוי, נידון היום ל-20 ימי מחבוש בכלא הצבאי. בהודעה מטעם התנועה נמסר כי ביום חמישי הקרוב יעניק הרב וולפא יעניק למשפחת החייל פיצוי של אלף שקלים עבור כל יום שבו יישב במאסר.

לפני כשלושה שבועות, נעצר לוחם בחטיבת כפיר לאחר שסירב להשתתף בפינוי מאחז רמת מגרון. בניגוד לפקודות, החייל הודיע כי אין בכוונתו להשתתף בפינוי, וביקש לבצע כל פעילות אחרת "שאינה קשורה בפינוי ישובים או מאחזים יהודים", לדבריו.

"על כל יום שהחייל ישב בכלא משפחתו תקבל מענק של אלף שקלים על הצער ועגמת הנפש, וכן הוקרה שזכו לגדל חייל נאמן לארצו ומולדתו שלא מוכן להשתתף בפשעים של הרס בתים יהודיים בארץ ישראל", הסביר הרב וולפא את הסיבה להענקת הפרס למשפחת החייל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת