המתנחלים משיבים אש: מסגד הוצת ליד שכם

זמן קצר לאחר הריסת המבנים בהתנחלות מגרון בהתאם לצו של בג"ץ, הגיעה תגובת הנגד: על פי החשד מתנחלים הציתו מסגד באזור שכם לאחר שהשליכו צמיגים בוערים לקומה הראשונה. במקום נמצאה כתובת גרפיטי של מגן דוד וכתובות נאצה נגד הפלסטינים. בן גביר: "מי שהבעיר תבערה במגרון אחראי לזעם שהתפרץ"

הדרמה הלילית במגרון, שהסתיימה בהריסה של שלושה מבנים על ידי כוחות הביטחון ובעימותים קשים עם המתנחלים במקום, לא מסתיימת: זמן קצר לאחר הפינוי, נשרף מסגד בכפר קוסרה שבאזור שכם. במערכת הביטחון חושדים שמדובר בפעולת תגמול של המתנחלים על הפינוי, אולם לא נעצרו חשודים במעשה.

תושבים בכפר הבחינו באש שפרצה באחד המסגדים, שם הוצתה הקומה הראשונה, ונזק נגרם למקום. הפלסטינים מדווחים שהקומה הראשונה ניזוקה לאחר שאלמונים שברו את החלונות, והציתו צמיגים בשטח המבנה. לדברי הפלסטינים, הקומה הראשונה עלתה באש.

המציתים הספיקו להימלט מהמקום לפני הגעת התושבים למסגד, אולם הספיקו לרסס כתובות גרפיטי של מגן דוד וכתובות נאצה נגד פלסטינים. בנוסף דווח על ידויי אבנים במספר מוקדים מדרום לשכם.

ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה) התייחס הבוקר לפעולות "תג מחיר": "כוחות הביטחון נכשלים פעם אחר פעם באכיפת החוק והסדר ביהודה ושומרון. הבוקר, שוב הותקף מסגד והפעם דרומית לשכם. למרות הצהרותיהם החגיגיות של ראש הממשלה ושל שר הביטחון, בפועל לא נעשה דבר. חומר הנפץ מונח בשטח ומחכה לגפרור שיצית אותו. בעיתוי הנוכחי אירועים אלה רק מגבירים את השנאה והביקורת כלפי ישראל ואת בידודה הבינלאומי". 

פעיל הימין איתמר בן גביר אמר על הפעולה כי "מי שהבעיר תבערה במגרון לא יכול לצעוק את צעקת הקוזק הנגזל ולבוא בטענות נגד מבצעי תג מחיר. מי שהורס בתים וזורק ילדים יחפים מהבית באישון לילה, הוא זה שאחראי לזעם שהתפרץ".

3 מבנים נהרסו במגרון במהלך הלילה

הריסתם של שלושה בתים שעמדו במוקד במחלוקת במאחז הלא חוקי מגרון שבאזור רמאללה, הושלמה לפנות הבוקר במבצע שהחל במהלך הלילה. במבצע השתתפו כוחות גדולים של צבא, משטרה ואנשי יס"מ.

במהלך פינוי והריסת הבתים התפתחו עימותים אלימים בין עשרות צעירים לבין אנשי כוחות היס"מ. במהלך העימותים יידו הצעירים אבנים לעבר הכוחות שביקשו לפנות את הבתים. ארבעה מפעילי הימין נפצעו באורח קל, ושישה נעצרו בגין תקיפת שוטרים והפרעה לעובד ציבור.

מהמשטרה נמסר כי "הכוחות ביצעו את משימתם כאוכפי חוק, תוך הידברות של הפיקוד הבכיר עם ראש מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית מטה בנימין, תוך מתן אפשרות למתיישבים לפעול למניעת ההחלטה וזאת במסגרת החוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת