על רקע המתיחות: אלוף פיקוד דרום סייר בגבול מצרים

אלוף טל רוסו ערך הערכת מצב וקיבל סקירה על הנעשה לאורך קו הגבול הדרומי, כשבמקביל נמשך החשש הכבד מפני פיגוע דומה לזה שאירע שם לפני כשבועיים ובצל ההתרעה על ניסיונות לחטוף חיילים ולירות לעבר אילת

האלוף רוסו עם הכוחות בגבול הדרום (דובר צה"ל)

המתח הרב בגבול הדרום נמשך מחשש שחוליית מחבלים מהרצועה תצא שוב דרך סיני ותבצע פיגוע לאורך קו הגבול הארוך והמדברי עם מצרים. בזמן שהיערכות כוחות הביטחון החריגה באזור נמשכת על-רקע התרעה ממוקדת על כוונה לבצע פיגוע בגזרה, הגיע לשם בצהריים אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו.

האלוף רוסו סייר בעוצבת אדום, שלוחמיה פרוסים לאורך גבול הדרום, וערך בשטח הערכת מצב מבצעית יחד עם פיקוד כלל הכוחות בגזרה ומפקד אוגדת אדום, תת-אלוף תמיר ידעי.

רוסו בחן את מוכנות והיערכות הכוחות לאפשרות שהאזור יוכה שוב על-ידי מחבלים, שיבח את הלוחמים על פעילותם היעילה במתקפת הטרור המשולבת לפני כשבועיים ובחן דרכים שיוכלו לאפשר לתושבי הדרום לשוב לשגרת חייהם.

לפי החשש במערכת הביטחון, ינסו ארגוני הטרור להגיע מעזה לסיני ומשם לערוך פיגוע באילת. ייתכן שהם אף ינסו לחטוף את חיילי צה"ל המוצבים באזור.

במסגרת תגבור הכוחות בגבולות מצרים ורצועת עזה, נסגרו לתנועה הכבישים 10 ו-12 מחשש שהעוברים בהם יהוו שוב מטרה לפגיעת המחבלים. מאחורי ההתרעה המדוברת עומד חשש שהג'יהאד האסלאמי הורה לאנשיו לפגוע באזור, לצד אפשרות לירי רקטות לא רק ליישובי הדרום - אלא גם לעבר העיר אילת עצמה.

הרמטכ"ל גנץ: "לא כדאי להם לבדוק את כוחנו"

בטקס לזכר חללי חיל הים באשדוד, התייחס אמש רא"ל בני גנץ לאיומים ולהתרעות הממוקדות השונות בנוגע לתקיפת מחבלים בגזרת אילת. באיום ישיר כלפי הארגונים, אמר הרמטכ"ל, "ארגוני הטרור בעזה צריכים לקחת בחשבון שכל פגיעה שלהם באזרחי מדינת ישראל תביא עליהם מכה קשה".

אחרי פיגוע הדמים בדרום, שגבה את חייהם של שמונה ישראלים לפני כשבוע וחצי ובעקבות התרעות ממוקדות על חוליית מחבלים המתכוונת לתקוף את ישראל מסיני, העביר הרמטכ"ל מסר חד ותקיף כלפי הארגונים. "הירי המתמשך על יישובי הדרום, פיגוע הדריסה בתל-אביב והפיגוע הקשה בגבול מצרים", אמר הרמטכ"ל, "מוכיחים לנו פעם נוספת כי עלינו להתכונן לכל איום העומד לפתחנו".

בנאומו התייחס הרמטכ"ל גם לחייל החטוף גלעד שליט ואמר: "מעל במה זו ברצוני להדגיש כי צה"ל וזרועות הביטחון עושים כל שבידם כדי להחזיר את הנעדרים ואת גלעד לחיק משפחתם בהקדם", דברי הרמטכ"ל גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת