התרעה בדרום: חשש לחטיפת חיילים

כוחות ביטחון מתוגברים נפרסו הבוקר בדרום מחשש לחדירת מחבלים לאזור שינסו לחטוף חיילים. במשטרה נערכים במקביל לפתיחת שנת הלימודים מחר . אמש התייחס הרמטכ"ל לאיום המתמשך על ישראל מעזה ובמסר ישיר לארגוני הטרור אמר כי מי שיפגע באזרחי ישראל יביא על עצמו "מכה קשה"

(חשש מחטיפת חיילים בדרום)

כוחות הביטחון נערכים גם הבוקר להתמודד עם התרעה ממוקדת של ארגוני הטרור להגיע מעזה לסיני ומשם לערוך פיגוע באילת במתווה דומה מאוד למה שראינו בדרום לפני כשבועיים. קיים חשש כי המחבלים ינסו לחטוף חיילי צה"ל באזור.

בצה"ל מתגברים כוחות בגבול עם מצרים, גם סמוך לגבול הדרומי עם רצועת עזה. הכבישים 10 ו-12 נסגרו לתנועת אזרחים מחשש שהיעד הוא גם כלי רכב אזרחיים שנעים בצירים אלו.

מאחורי ההתרעה הזו עומד החשש שהג'יהאד האסלאמי שולח את אנשיו לסיני כדי להוציא לפועל פיגועים. חשש נוסף: ירי רקטות לא רק ליישובי הדרום אלא גם לעבר העיר אילת עצמה. במסגרת תגבור הכוחות, חיל הים שלח שתי ספינות טילים מתקדמות אל הים האדום, שם מנסים לסכל ניסיונות הברחה של נשק מתקדם לסיני. מדובר בפעילות משולבת גם בים וגם ביבשה.

במקביל, משטרת ישראל נערכת בכוחות מתוגברים, לקראת פתיחת שנת הלימודים מחר בשעות הבוקר. שוטרים רבים צפויים לצאת מתחנות המשטרה ולהגיע למוסדות החינוך הרבים בכל רחבי הארץ, כדי ללוות את מאות אלפי התלמידים ביום הלימודים הראשון.

היערכות משטרתית גדולה תורגש בעיקר בכניסות לערים הגדולות. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו צפוי להגיע מחר לעיר אשקלון בכדי ללוות את תלמידי כיתה א', ולראות שהם נכנסים בשלום לכיתות.

הרמטכ"ל גנץ: "לא כדאי להם לבדוק את כוחנו"

בטקס לזכר חללי חיל הים באשדוד, התייחס אמש רא"ל בני גנץ לאיומים ולהתרעות הממוקדות השונות בנוגע לתקיפת מחבלים בגזרת אילת. באיום ישיר כלפי הארגונים, אמר הרמטכ"ל, "ארגוני הטרור בעזה צריכים לקחת בחשבון שכל פגיעה שלהם באזרחי מדינת ישראל תביא עליהם מכה קשה".

אחרי פיגוע הדמים בדרום, שגבה את חייהם של שמונה ישראלים לפני כשבוע וחצי ובעקבות התרעות ממוקדות על חוליית מחבלים המתכוונת לתקוף את ישראל מסיני, העביר הרמטכ"ל מסר חד ותקיף כלפי הארגונים. "הירי המתמשך על יישובי הדרום, פיגוע הדריסה בתל-אביב והפיגוע הקשה בגבול מצרים", אמר הרמטכ"ל, "מוכיחים לנו פעם נוספת כי עלינו להתכונן לכל איום העומד לפתחנו".

בנאומו התייחס הרמטכ"ל גם לחייל החטוף גלעד שליט ואמר: "מעל במה זו ברצוני להדגיש כי צה"ל וזרועות הביטחון עושים כל שבידם כדי להחזיר את הנעדרים ואת גלעד לחיק משפחתם בהקדם", דברי הרמטכ"ל גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת