ירדן לרשות: שקלו שנית הפנייה לאו"ם

הממלכה הירדנית פנתה ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן וביקשה ממנו לשקול מחדש את הפנייה המתוכננת לעצרת הכללית של האו"ם, להכרה במדינה פלסטינית ב-20 בספטמבר. כך דיווח הלילה העיתון הסעודי "אל- מדינה"

מזכ"ל החיזבאללה. נסראללה (חדשות 2)

העיתון הסעודי "אל- מדינה" מדווח כי ירדן פנתה ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן וביקשה ממנו לשקול מחדש את הפנייה המתוכננת לעצרת הכללית של האו"ם, להכרה במדינה פלסטינית ב-20 בספטמבר.

על פי הדיווח, בממלכה הירדנית הסבירו ליו"ר הרשות אבו מאזן כי צעד כזה עלול לגרום לפליטים הפלשתינים לאבד את זכות השיבה.בעיתון הוסיפו שמסר דומה הועבר לרשות הפלסטינית בכמה ערוצים ערביים נוספים.

הוחלט להאריך בשנה נוספת את מנדט יוניפ"יל בדרום לבנון

הלילה הוחלט במועצת הביטחון של האו"ם להאריך בשנה נוספת את מנדט כוחות יוניפי"ל בדרום לבנון. במהלך הדיון נשא דברים חיים וקסמן, סגן ראש המשלחת הישראלית לאו"ם, במסגרתם ציין כי "ישראל מודאגת מההפרות של החלטה 1701 ע"י חיזבאללה אשר אוגר מצבורי נשק מתקדם ומרחיב את הפעילות והנוכחות הצבאית שלו בלבנון".

"חיזבאללה פורס את התשתית הצבאית שלו ברחבי הכפרים האזרחיים של דרום לבנון בסמוך לבתי חולים, בתי הספר ומבני מגורים ובכך מסכן את האוכלוסייה האזרחית", אמר וקסמן והוסיף: "התמיכה והסיוע שחיזבאללה מקבל מאירן ומסוריה באמצעות נשק, אימונים ומימון - מהווים הפרה בוטה של החלטה 1701".

בהתייחסו לפגיעה הנמשכת בפעילות כוח יוניפי"ל אמר וקסמן כי "האו"ם והקהילה הבינלאומית אינם יכולים לעמוד מהצד בזמן שחיזבאללה ממשיך לחבל בעבודתו השוטפת של כוח יוניפי"ל. בעוד טביעת האצבע של חיזבאללה ברורה, שמו של הארגון כמעט שלא מוזכר בדו"חות של האו"ם". וקסמן הוסיף כי התקפות הטרור על כוחות יוניפי"ל ב-27 למאי וב-26 ליוני מהוות הסלמה משמעותית ויש להתייחס אליהן ברצינות רבה.

"ממשלת לבנון ממשיכה לנקוט צעדים פרובוקטיביים לאורך הקו"

גבול לבנון (רויטרס)
וקסמן התייחס לאירועים האחרונים בגבול לבנון כולל אירוע הירי על כוח צה"ל ב-1 לאוגוסט ואמר כי "למרות ההתחייבויות הכלולות בהחלטה 1701, ממשלת לבנון ממשיכה לנקוט צעדים פרובוקטיביים לאורך הקו הכחול". ישראל מצפה שממשלת לבנון תימנע אירועים כאלה בעתיד וכן קוראת לכבד את הקו הכחול בשלמותו, בהתאם לנאמר בהחלטה שהתקבלה הלילה.

בסיום דבריו אמר וקסמן כי "ישראל מעריכה ומברכת את התרומה של כוחות יוניפי"ל לשמירת היציבות באזור וקרא להם לפעול בנחישות ובתקיפות במסגרת המנדט שניתן להם על מנת להבטיח שאזור דרום לבנון יהיה נקי מנשק, למעט זה של צבא לבנון ויוניפי"ל". הוא הדגיש כי "הקהילה הבינלאומית חייבת להבטיח כי ליוניפי"ל יש הכלים והחיילים הדרושים לביצוע המנדט שלו ביעילות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת