כוננות ספטמבר: מתנחלים מאמנים כלבי תקיפה

איך מתכוננים המתנחלים לאפשרות של עימות עם הפלסטינים בספטמבר? בתוכנית האימונים להגנת היישובים משתתפים עכשיו גם כלבי תקיפה. הכלבים של מייק בן יעקב, מאלף כלבים, מפוזרים ב-25 התנחלויות ומאחזים. מייק: "אין מקרה שמחבל ייכנס לבית ושייצא חי מהבית"

נא להכיר, זו אחת התשובות של המתנחלים לשם הקוד "ספטמבר". אפשר לראות אותם במקומות שונים בשטחים, בעיקר במאחזים, אבל לא רק שם. מאות כלבי תקיפה שאומנו בגדוד הכלבנים של יהודה ושומרון נועדו להגן על התושבים בדרך כלל מפני חדירת מחבלים. בתמונות נראים אימונים של הכלבים במאחזים שונים בשטחים. המטרה: לנטרל את התוקף.

"אם תעשה איזו תנועה חדה והוא ירגיש שאתה תוקף אותי, יכול להיות שהוא בצרות", מזהיר מייק בן יעקב מההתנחלות תפוח, מאלף כלבים. מד הלחץ בשטחים עולה בעקבות החשש ממהומות אפשריות בספטמבר. במציאות כזו, מייק והכלבים שלו הופכים להיות רלוונטיים מתמיד. "אין מקרה שמחבל ייכנס לבית ושייצא חי מהבית. אין כזה מצב. הכלב הזה יקרע לו את הראש תוך כדי שהוא חודר דרך החלון", הוא מבהיר.

אבל זה לא קשור רק לספטמבר. לפני חצי שנה התחולל, לא הרחק מתפוח, הרצח הקשה של בני משפחת פוגל באיתמר. הלקח נלמד. השכנים שמתגוררים סמוך לזירת הרצח הזמינו לאחרונה כלבי הגנה מהכלבייה של מייק. "אני רק חולם על היום שאני אתפוס שני מחבלים רוצחים, כמו הרוצחים שרצחו את משפחת פוגל, שאני אתפוס אותם עם שלושה או ארבעה כלבי תקיפה, ונראה כמה הם גיבורים אחר כך, לא בבית סוהר אלא בבית חולים", אומר מייק.

הכלבים שלו מפוזרים בלא פחות מ-25 התנחלויות ומאחזים כמו חוות מעון, איתמר, קריית ארבע ומצפה אביחי שליד חברון. הכשרה של כלב כזה נמשכת לא פחות משנה. "כל יום זה ספטמבר. כל יום ערבים חולמים לחסל יהודים. כל יום זה ספטמבר אצלנו. אסור להיות במצב כזה שאנחנו נרדמים בשמירה", הוא אומר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת