אילת: חיים בצל ההתרעה לפיגוע

תושבי העיר הדרומית מנסים להתרגל למציאות חדשה בצל ההתרעות הממוקדות לפיגוע באזור. מטיילים מגיעים לעיר בעיקר בטיסות בשל הפחד, אך ראש העיר מתעקש ואומר: "בתי המלון מלאים, וישנה תחושה טובה. זוהי התשובה שלנו לאלה שמנסים לפגוע"

על אף ההתרעות הממוקדות לפיגוע באילת, בעיר הדרומית מנסים להסתגל לשגרת הדריכות, מבלי לשבש את שגרת החיים. העניין הוא העיתוי והמיקום שבו ייצא הפיגוע לפועל. הכוננות באזור עדיין נותרת בעינה.

השר הממונה על הגנת העורף מתן וילנאי הזהיר היום מפני פיגוע חמור שייצא מסיני לדרום. במהלך סיור שערך במפעל "אלביט" בשדרות אמר, כי "בידי מערכת הביטחון התרעה לניסיון פיגוע של חוליית מחבלים מסיני, של יותר מעשרה מפגעים".

ממידע שהגיע לראשי מערכת הביטחון, יותר מ-10 מחבלים נמצאים הערב בסיני. העניין הוא לא רק העיר אילת עצמה, אלא כל 200 הק"מ שנפרסים ממנה ועד לרצועת עזה. לאורך כל קו הגבול ניכרת פעילות ערה של כוחות המנסים לסכל את ניסיון הוצאת הפיגוע לפועל. המצרים פועלים מהצד שלהם, המאמץ מוגבר והפעילות מתבצעת בשיתוף פעולה עם הצד השני.

"העיר מתנהלת באופן כללי בתחושה טובה"

הנופשים שמגיעים לעיר, בוחרים להגיע בטיסה גם בשל תחושת הביטחון וגם מפני שכבישים 10 ו-12 סגורים בדרך לאילת. ההתרעות החמות נותרו בעינן, אך בעיר נעשה ניסיון ליצור תחושה של יצירת שגרה בקרב המבקרים.

מאיר יצחק הלוי, ראש העיר אילת, אמר הבוקר כי "כל מי שמטייל כאן רואה תנועה ערה של אנשי כוחות הביטחון, בתי המלון מלאים, תנועת המטוסים יוצאת מן הכלל, והעיר מתנהלת באופן כללי בתחושה טובה. זוהי התשובה למתכנני הפיגועים"

סיור בהרי אילת מעיד שיש שינוי והישראלים נזהרים. נחל שלמה שהוא בדרך כלל מקום מתויר מאוד על ידי נהגי ג'יפים ורוכבי אופניים, היום מתאפיין בשקט לא אופייני, ואין כל זכר למטיילים.

בצה"ל היו רוצים לראות שיתוף פעולה משמעותי יותר מצד המצרים

בניית המכשול בדרום נמשכת, עד סוף השנה יושלמו 100 קילומטרים מתוך ה-200. החלה גם פריסת מצלמות עוקבות שישפרו יכולת כיסוי ושליטה על המרחבים העצומים. זוהי מערכת שפיתחה חברת "מגנה" שמאתרת תנועה חשודה ומתריעה מבעוד מועד.

למרות אזהרות המטה ללוחמה בטרור ממשיכים גם היום ישראלים לצאת לטאבה. בצד השני המצרים תגברו כוחות ופועלים בניסיון לאתר חוליות טרור, אך בצה"ל היו רוצים לראות שיתוף פעולה משמעותי יותר.

באילת נערכים לפתיחת שנת הלימודים, ומנסים לשמור על שגרה. בינתיים הכבישים ממערב הכניסה לעיר, אסורים לנסיעה לאזרחים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת