פלסטיני דקר ופצע קשה חייל

פיגוע דקירה בשומרון: מחבל פלסטיני התקרב לקבוצת חיילים בכניסה להתנחלות שילה סמוך לרמאללה ודקר שניים מהם. אחד במצב קשה, השני קל - שגם ירה במחבל והרג אותו. שני החיילים פונו לבית החולים, כוחות גדולים הוקפצו לאזור האירוע

פיגוע דקירה בשומרון: בכניסה ליישוב שילה דקר הבוקר (רביעי) פלסטיני שני חיילים. מצבו של אחד מהם מוגדר קשה ומצבו של השני מוגדר קל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 10:10 בבוקר, בצומת הכניסה ליישוב שילה, סמוך לכביש 60. המחבל הגיע לצומת בה שהה צוות תאג"ד (צוות רפואי) של גדוד תבור, גדוד לוחם של פיקוד העורף, שעסק בפעילות ביטחון שוטף.

מתחקיר ראשוני שערכו בצה"ל עולה כי בעת שהמחבל התקרב לאמבולנס הצבאי, עמד אחד החובשים בחוץ כדי לאבטח את הכוח, ושאר הצוות ישב בפנים. המחבל התקרב לרכב, הפתיע את החובש ודקר אותו בגב. החובש נפצע קל.

זירת האירוע, הבוקר

לאחר מכן המחבל איגף את הרכב והגיע לכיוון כיסא המפקד, שיושב ליד הנהג. המחבל פתח את הדלת, דקר את הפראמדיק בצווארו, מתחת לאוזן ובבטן ופצע אותו קשה. בינתיים, החובש שהיה בחוץ התעשת מהדקירה, הצליח להגיע למחבל, ואז ירה והרג אותו במקום. על גופת המחבל נמצאה הסכין ששימשה אותו בפיגוע וקוראן.

"החובש מנע פיגוע גדול יותר", קבע אחד ממפקדי הכוח. "כשהוא עם פציעה הוא התעשת למרות הכל ומנע פגיעה בעוד חיילים. הוא פעל בקור רוח וכמצופה מלוחם, וראוי להעריך אותו״.

זירת הפיגוע, הבוקר

שני הנפגעים קיבלו טיפול רפואי במקום, ובהמשך פונו לבית החולים שערי צדק בירושלים. הפצוע קשה מורדם ומונשם, ובבית החולים מעדכנים כי מצבו יציב. בני משפחותיהם של שני החיילים הפצועים קיבלו הודעה על האירוע.

על פי דיווחי הפלסטינים, המחבל הוא מחמד ג׳אסם כראכרה, בן 27 מסינג׳אל.

פינוי הפצועים לביה"ח שערי צדק
ביום חמישי האחרון חייל צה"ל נדקר על ידי פלסטיני, שוהה בלתי חוקי סמוך, לצומת אורנית בשומרון. האירוע התרחש כשכוח צנחנים הוזעק לאזור בעקבות זיהוי של שישה שוהים בלתי חוקיים שמנסים לחצות את הגבול לתוך ישראל. במהלך מעצרם שלף אחד מהם סכין ודקר את מפקד הכוח בראשו וברגליו.

מפת אזור הפיגוע (סוכנות תצפית)
למרות פציעתו הצליח החייל להשתלט על הדוקר ולהביא למעצרו. בזכות פעילותו המהירה של החייל הדוקר נעצר והועבר לחקירה, מפקדיו של החייל שיבחו אותו על קור הרוח ופעולתו היעילה באירוע.

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, משה נוסבאום, עופר חדד, מתן חצרוני וגלעד גמליאלי.