מעצרו של המחבל החשוד בפיגוע הדריסה בת"א הוארך ב-10 ימים

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך ב-10 ימים את מעצרו של תושב שכם בן ה-20 החשוד בביצוע פיגוע הדריסה והדקירה בדרום ת"א, בלילה שבין ראשון לשני. שלושה מתוך שמונה פצועי הפיגוע עדיין מאושפזים בביה"ח איכילוב בעיר

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך ב-10 ימים את מעצרו של תושב שכם בן 20, החשוד בפיגוע הדריסה והדקירה מחוץ למועדון "האומן 17" בתל אביב בלילה שבין ראשון לשני. בגלי צה"ל דווח כי המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים, אך בית המשפט אישר הארכת מעצר של 10 ימים בלבד.

שלושה מתוך שמונה פצועי הפיגוע, שנפצעו באורח קשה, עדיין מאושפזים בבית החולים איכילוב בתל אביב, מאז ליל הפיגוע. הצעיר חשוד בעבירות של שוד מזוין וניסיון רצח. הדיון בעניינו נערך בדלתיים סגורות.

מחקירת המשטרה עולה כי הפלסטיני שדד באיומי סכין מונית מנהג, בליל ראשון סמוך לשעה 1:40 באזור התחנה המרכזית הישנה. משם, נהג החשוד לאזור המועדון, שם ידע ככל הנראה כי נערכת מסיבה והחל לדרוס שוטרים שעמדו מחוץ למועדון. לאחר מכן, יצא הצעיר מהמונית כשהוא אוחז בסכין, ותוך קריאות "אללה אכבר", החל לדקור אנשים במקום.

הרשות הפלסטינית הוציאה הודעת גינוי בעקבות הפיגוע

צוות מג"ב שהיה במקום הצליח להשתלט על המחבל ולעצור אותו. כתוצאה מהדריסה ומהדקירות נפצעו שמונה בני אדם, מתוכם לפחות ארבעה שוטרים. קצין משטרה אחד נפצע באורח אנוש מדקירות בראשו ובבטנו. שני בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה מדקירות בראשם ובגפיהם. השלושה פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "איכילוב" בעיר. יתר הפצועים נפגעו באורח קל ופונו לבית החולים "וולפסון" בחולון. המחבל נפגע גם הוא באורח קל ופונה לבית החולים, שם הוא תוחקר על ידי המשטרה.

אתמול יצא גינוי רשמי לפיגוע מטעם הרשות הפלסטינית. "הרשות מתנגדת לכל גילוי של אלימות מכוונת נגד אזרחים, בכלל זה האירוע בתל-אביב", נמסר מרמאללה, אך באותה הזדמנות, הודיעה הרשות כי מגנה גם את "ההתקפות הישראליות על רצועת עזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת