"יותר מ-10 מחבלים בחוליית הטרור שמתכננת לעשות פיגוע בדרום"

צה"ל בכוננות שיא בשל התרעה ממוקדת לפיגוע בדרום והיום השר להגנת העורף אומר כי בחולייה המפגעת ישנם יותר מ-10 מחבלים. "מערכת הביטחון פועלת לסכל את ניסיון הפיגוע", אמר השר בסיור שערך בשדרות

השר הממונה על הגנת העורף מתן וילנאי הזהיר היום מפני פיגוע חמור שייצא מסיני לדרום. במהלך סיור שערך במפעל אלביט בשדרות אמר, כי "בידי מערכת הביטחון התרעה לניסיון פיגוע של חוליית מחבלים מסיני, של יותר מעשרה מפגעים".

השר ציין כי היום חל עיד אל-פיטר ואמר כי זהו זמן טוב למפגעים, והוסיף כי "מערכת הביטחון פועלת לסכל את ניסיון הפיגוע".

התרעה ממוקדת לפיגוע בדרום

כוחות הביטחון נערכים להתמודד עם התרעה ממוקדת של ארגוני הטרור להגיע מעזה לסיני ומשם לערוך פיגוע באילת במתווה דומה מאוד למה שראינו בדרום לפני 11 ימים.

צה"ל לא לוקח סיכונים ומתגבר כוחות בגבול עם מצרים, גם סמוך לגבול הדרומי עם רצועת עזה. הכבישים 10 ו-12 נסגרו לתנועת אזרחים מחשש שהיעד הוא גם כלי רכב אזרחיים שנעים בצירים אלו.

מאחורי ההתרעה הזו עומד החשש שהג'יהאד האסלאמי שולח את אנשיו לסיני כדי להוציא לפועל פיגועים. חשש נוסף: ירי רקטות לא רק ליישובי הדרום אלא גם לעבר העיר אילת עצמה. במסגרת תגבור הכוחות, חיל הים שלח שתי ספינות טילים מתקדמות אל הים האדום, שם מנסים לסכל ניסיונות הברחה של נשק מתקדם לסיני. מדובר בפעילות משולבת גם בים וגם ביבשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת