השר לביטחון פנים: "פיגוע כזה יכול לקרות בכל מקום בארץ"

"האירוע נמנע בזכות הלוחמים, הם מנעו אותו בגופם", כך אמר היום השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', שסייר בזירת הפיגוע בתל אביב. "הם נפגעו והם יבריאו, יותר חשוב שבני הנוער לא נפגעו. זה היה אמור להיות פיגוע גדול"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' סייר היום בזירת הפיגוע בדרום תל אביב, ליד מועדון "האומן 17", וביקר בבית החולים את שוטרי משמר הגבול והאזרחים שנפצעו באירוע הדריסה והדקירה.

"הלוחמים ומשטרת מחוז תל אביב עבדו כפי שמצופה מהם", אמר השר אהרונוביץ'. "האירוע נמנע בזכותם, הם מנעו אותו בגופם. הם נפגעו והם יבריאו, יותר חשוב שבני הנוער לא נפגעו".

השר הוסיף כי "זה היה אמור להיות פיגוע גדול. בני נוער היו המטרה, אך החסימה של משמר הגבול מנעה את הפיגוע. התרחיש הזה יכול לקרות בכל מקום בארץ. צריך להיות ערוכים לקראת אירועים כאלה, שהלוואי שלא יהיו".

"הציבור צריך להתנהג כרגיל", אמר אהרונוביץ' בצפירת הרגעה. "לכן המשטרה קיימת וזה תפקידם".

על שאלת חדשות 2 באינטרנט, כיצד הגיע המחבל משכם לתל אביב, השיב השר: "יש עשרות ומאות שוהים בלתי חוקיים בארץ. מערכת הביטחון יודעת שהבעיה הזו קיימת. מתפקיד המערכת לעצור אותם, זו מערכת לא פשוטה להגנה. הגדר נותנת מענה כמעט מלא, אך לא ניתן לעצור את כולם".

לוכד המחבל משחזר: "הוא תקף את הקצין באמוק"

גם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר הלילה שגבורתם של שוטרי משמר הגבול שהיו מוצבים בדרום תל אביב, מנעה אסון גדול יותר בפיגוע. עם חקירת האירוע מתברר שגם אזרחים סייעו בהשתלטות ובמעצר של המחבל, שהגיע למקום לאחר ששדד מונית מנהג.

אהרון צור, מאבטח שעבד הלילה במועדון סמוך ברחוב אברבנאל, סיפר לחדשות 2 כי "היינו במועדון ושמענו בום חבל על הזמן, רצנו לכיוון הרעש. ראינו מונית שנכנסה ברכב משטרתי, שוטר היה שכוב על הרצפה".

"הקצין שנפצע חשב שהמחבל פצוע", הוסיף צור, שנפצע בעצמו בידו. "לא תיארנו לעצמנו שזה פיגוע, חשבנו שזו תאונת דרכים. המחבל שכב ממש על ההגה, הקצין ניסה לראות מה קורה איתו ואז פתאום הוא התעורר ובצעקות 'אללה הוא אכבר' התחיל לדקור אותו".

צור תיאר את רגעי המאבק וההשתלטות: "הקצין ממש משך אותו החוצה, קפצתי לו על היד, ניסיתי למשוך אותו, הוא המשיך לדקור אותו באמוק ואני ממש ניסיתי להוציא לו את הסכין מהיד. תוך כדי כך נפצעתי. הוא ממש התגלגל איתו על הרצפה, ניסינו למשוך אותו, להפריד ביניהם ואז הגיעו עוד שוטרים ועוד מאבטחים שהפרידו ביניהם ואזקו את המחבל".

"השוטרים הגנו עליו, לא נתנו לזה צ'אנס להגיע למצב של לינץ'", הוסיף. "השוטרים עשו את העבודה שלהם לגמרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת