התרעה מיידית לפיגוע בדרום: גנץ הורה לתגבר כוחות

בעקבות התרעה ממוקדת לפיה בכוונת הג'יהאד האיסלאמי לבצע פיגוע בדרום הארץ, הורה הרמטכ"ל לתגבר את כוחות צה"ל באזור. התרעה דומה היתה לכוחות הביטחון גם לפני מתקפת הטרור בכביש 12, אלא שאז היא לא פורסמה. בצה"ל מקווים שהפרסום ירתיע את המפגע

התרעה חמה ומיידית לפיגוע בדרום: הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הורה הבוקר לצה"ל לתגבר כוחות בדרום רצועת עזה, ובגבול ישראל - מצרים, בשל התרעה כי בכוונת הג'יהאד האיסלאמי לבצע פיגוע.

התרעה דומה היתה לכוחות הביטחון גם לפני מתקפת הטרור בכביש 12 לפני עשרה ימים, בו נרצחו שמונה ישראלים, אלא שאז היא לא פורסמה ברבים. בצה"ל מקווים שהפרסום הנוכחי ירתיע את המפגעים מלהוציא את הפיגוע לפועל. צה"ל העביר את המידע לכוחות הביטחון המצרים ואף עדכן אותם על תגבור הכוחות באזור הגבול.

גם משרד הביטחון פרסם הנחיות מיוחדות לעובדים ולחיילים האוסרות נסיעה בכביש 10 ובכביש 12 בדרום ומגבילות את התנועה בהם. ההגבלות חלות גם יועצים, על עובדי קבלן של המשרד ועל העוסקים בבניית גדר הגבול עם מצרים.

על פי הדיווח ברשת ב' של קול ישראל, על פי ההנחיות, נסיעה בכבישים האלה או כניסה לשטח לצורך עבודות בינוי או התקנה ואחזקה של מערכות מבצעיות תתואם מראש עם יחידת הביטחון במשרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת