לוכד המחבל משחזר: "הוא תקף את הקצין באמוק"

אהרון צור היה בין האזרחים שסייעו הלילה לשוטרי מג"ב להשתלט על המחבל שהגיע במונית למועדון "האומן 17" בתל אביב, דרס ודקר שמונה בני אדם. "לא תיארנו לעצמנו שזה פיגוע, חשבנו שזו תאונת דרכים", שיחזר צור בבית החולים. "פתאום הוא התעורר ובצעקות 'אללה הוא אכבר' התחיל לדקור אותו"

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר הלילה שגבורתם של שוטרי משמר הגבול שהיו מוצבים בדרום תל אביב, מנעה אסון גדול יותר בפיגוע הדריסה והדקירה סמוך למועדון "האומן 17" בעיר. עם חקירת האירוע מתברר שגם אזרחים סייעו בהשתלטות ובמעצר של המחבל.

אהרון צור, מאבטח שעבד הלילה במועדון סמוך ברחוב אברבנאל, סיפר לחדשות 2 כי "היינו במועדון ושמענו בום חבל על הזמן, רצנו לכיוון הרעש. ראינו מונית שנכנסה ברכב משטרתי, שוטר היה שכוב על הרצפה".

"הקצין שנפצע חשב שהמחבל פצוע", הוסיף צור, שנפצע בעצמו בידו. "לא תיארנו לעצמנו שזה פיגוע, חשבנו שזו תאונת דרכים. המחבל שכב ממש על ההגה, הקצין ניסה לראות מה קורה איתו ואז פתאום הוא התעורר ובצעקות 'אללה הוא אכבר' התחיל לדקור אותו".

"ניסיתי להוציא לו את הסכין מהיד"

צור תיאר את רגעי המאבק וההשתלטות: "הקצין ממש משך אותו החוצה, קפצתי לו על היד, ניסיתי למשוך אותו, הוא המשיך לדקור אותו באמוק ואני ממש ניסיתי להוציא לו את הסכין מהיד. תוך כדי כך נפצעתי. הוא ממש התגלגל איתו על הרצפה, ניסינו למשוך אותו, להפריד ביניהם ואז הגיעו עוד שוטרים ועוד מאבטחים שהפרידו ביניהם ואזקו את המחבל".

"השוטרים הגנו עליו, לא נתנו לזה צ'אנס להגיע למצב של לינץ'", הוסיף. "השוטרים עשו את העבודה שלהם לגמרי".

הנהג: "אם הייתי יודע - הייתי נאבק יותר"

המחבל, כך עולה מחקירת הפיגוע הלילה, גנב מונית באיומי סכין וכך הגיע למקום. נחמן עז'י, נהג המונית, כלל לא ידע שמדובר בפיגוע ובריאיון לגלי צה"ל הבוקר אמר כי התלונן במשטרה על שוד. רק לאחר מכן סיפרו לו השוטרים על שאירע.

"אחד השוטרים שאל אותי - 'אתה נהג המונית?', אמרתי שכן והוא אמר לי שהיה לי פיגוע במונית", סיפר עז'י. "הייתי המום, בכלל לא ידעתי שהיה פיגוע". על חטיפת הרכב סיפר: "זה היה כמו שוד רגיל. הוא אמר שהוא רוצה להגיע לתחנה מרכזית, נסענו 50 מטר ואז הוא שלף סכין".

"הוא אמר לי: 'תעצור בצד, לא רוצה לפגוע בך'. תפסתי לו את היד, נדקרתי מהסכין", תיאר. "הוא אמר לי שהוא רוצה לקחת רק את המונית, ונתן לי לרדת ממנה עם כל שאר הדברים שהיו בה. אם הייתי יודע - הייתי נאבק יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת