פיגוע דריסה בת"א: 8 בני אדם נפצעו

סמוך לשעה 1:40 הלילה שדד צעיר פלסטיני משכם מונית באזור התחנה המרכזית בת"א, דקר את הנהג ופנה לעבר מועדון האומן 17 ברחוב אברבנאל. הוא דרס מספר שוטרי מג"ב ואז יצא מהרכב והחל לדקור עוברי אורח כשהוא זועק "אללה הוא אכבר". 8 בני אדם נפצעו, מתוכם 3 במצב קשה. המחבל נתפס. מפכ"ל המשטרה: "נמנע אסון גדול יותר"

זה היה עלול להיגמר הרבה יותר גרוע. מחבל פלסטיני תושב שכם דרס ודקר הלילה שמונה בני אדם בפינת הרחובות אברבנאל וסלמה בדרום העיר. שלושה בני אדם נפצעו באורח קשה, בהם קצין משטרה שנפצע אנוש. שני פצועים נוספים נפגעו באורח בינוני ויתר הפצועים נפגעו באורח קל. צוות מג"ב שהיה במקום השתלט על המחבל ועצר אותו.

סמוך לשעה 1:40 הלילה נכנס פלסטיני תושב שכם, בשנות העשרים לחייו, למונית באזור התחנה המרכזית בתל אביב. לאחר נסיעה קצרה הוא דקר את נהג המונית בידו, השליך אותו מהרכב והמשיך בנסיעה לכיוון מועדון "האומן 17", כשבכוונתו לבצע פיגוע במקום.

בכניסה לרחוב אברבנאל נתקל המחבל במחסום של שוטרי מג"ב, הגביר את המהירות ודרס את השוטרים. לאחר מכן יצא מהרכב, שלף את הסכין ותוך כדי קריאות "אללה הוא אכבר" החל לדקור את העוברים והשבים.

צוות מג"ב שהיה במקום הצליח להשתלט על המחבל ולעצור אותו. כתוצאה מהדריסה ומהדקירות נפצעו שמונה בני אדם, מתוכם לפחות ארבעה שוטרים. קצין משטרה אחד נפצע באורח אנוש מדקירות בראשו ובבטנו. שני בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה מדקירות בראשם ובגפיהם. השלושה פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "איכילוב" בעיר. יתר הפצועים נפגעו באורח קל ופונו לבית החולים "וולפסון" בחולון. המחבל נפגע גם הוא באורח קל ופונה לבית החולים, שם הוא תוחקר על ידי המשטרה.

הבוקר, שוחררו חמישה מתוך שמונה הפצועים לביתם. שלושה מהפצועים עדיין מאושפזים במצב קשה בבית החולים איכילוב, כאשר אחד הפצועים, השוטר שנפגע באורח אנוש, נותח ומצבו מוגדר כעת יציב.

"היו שם יותר מאלף בני נוער - נמנע אסון"

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, אמר בזירת האירוע בדרום תל אביב כי מדובר באירוע חמור. "אנחנו יודעים שמדובר בתקופה רגישה ולכן נערכנו בהתאם", לדברי המפכ"ל. "במועדון האומן 17 חגגו יותר מאלף בני נוער ובשל ההיערכות שלנו בשטח נמנע אסון גדול יותר".

במשטרה מעריכים כי המחבל פעל לבדו ולא נשלח מטעם ארגון טרור כלשהו. "מחקירה ראשונית אנחנו חושבים שזו פעולה עצמאית שלו", אמר מפקד מחוז מרכז, ניצב אהרון אקסול, בראיון לגלי צה"ל. "לולא ההיערכות הנכונה ואומץ לבם של השוטרים - אולי היה פיגוע קשה הרבה יותר. הגעתו של המחבל למקום לא מקרית, המועדון נמצא ברחוב צדדי, ואנחנו חושבים שהוא ידע לאן הוא רוצה לנסוע".

"הגעתי למקום וראיתי מונית שנכנסה בניידת משטרה. בשטח היו מפוזרים מספר פצועים מדקירות בכל חלקי גופם", סיפר אהרון ימפל, מתנדב איחוד הצלה לחדשות 2 באינטרנט. "התחלנו לתת טיפול לנפגעים ותוך זמן קצר הגיעו אמבולנסים של מד"א ופינו אותם לבתי החולים", הוסיף.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, גלעד שלמור יואב אבן וברהנו טגניה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת