צפו: כך פועל אל-קעידה ברצועת עזה

מחבלי הארגון ש"התייתם" מאוסאמה בן-לאדן פועלים בשטח הנושק לגבול ישראל. הם תיעדו עצמם בשטח ומותחים לא מעט ביקורת על חמאס, שלפחות בעיניהם נוקט יחס "מתון" מדי כלפי ישראל

ארגוני הטרור השונים שפועלים ברצועת עזה ואחראיים לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום אינם תמיד שועים להוראות אנשי חמאס. בין אותם הפלגים גם אל-קעידה, שמחבליו תיעדו בסרטון ארוך את פעילותם ברצועה ותקפו את מה שנראה בעיניהם כיחס מתון מדי של חמאס לישראל.

בקליפ מחבל לצד משגר רקטות, לצלילי שירים שמזוהים במיוחד עם אל-קעידה. הסרטון אורך כשעה ופורסם הערב. מתועדת בו פעילות אנשי הקבוצות המכונות "ג'לג'לאת". אחד השירים שמלווים את התיעוד כולל את הטקסט הבא: "ניקח את ירושלים בחרב, בלי שלום ובלי כניעה, אנחנו מספר אחת בעולם - תמיד מנצחים".

הקבוצות הללו השתתפו גם במטחי הירי האחרונים שנורו לעבר הדרום. באופן אולי מפתיע, יוצאים אנשיהם נגד שתי הממשלות הפלסטיניות - זו של הרשות הפלסטינית בגדה וזו של חמאס ברצועה.

"המטירו עליהם חצים!", נאמר באחד השירים שמלווים את הסרטון. בין היתר, הם מצטטים מדבריו של מנהיגם הכלוא, אבו האג'ר - שתקף הן את אבו-מאזן והן את איסמעיל הנייה: "הם שני הצדדים של אותו המטבע".

על רקע תיעוד פעילותם ברצועת עזה נאמר בקריינות: "שעות ספורות בלבד לאחר הודעה ממשלת חמאס על ההחלטה להדק את השליטה הביטחונית ואת השמירה על הרגיעה בין עזה לבין ישראל. כוחות המשטרה והביטחון התפרסו בקרבת מוצבי הגבול ובצמתי הדרכים והחלו לערוך חיפושים במכוניות בחיפוש אחר פעילים ששיגרו רקטות".

ה"מדריכים" מלמדים טרור רעולי פנים

יש כבר כמה מאות של פעילים וייתכן שאף יותר שמבקשות לתקוע יתד של אל-קעידה ברצועת עזה. לפי הסרטון, הם עוסקים באימונים שיטתיים - בהשגחת מדריכים שפניהם מוסתרות במסכה.

כשאחד מהם נראה מלמד אחר את מלאכת הירי, נשמע ברקע שיר שבו נאמר: "בדרכו של אללה נילחם ונכריז על הג'יהאד".

ברשותם תיעוד של פעולות רבות נגד ישראל: מהפגזות במרגמות מדגמים שונים, הטמנת מטעני צד על הגדר ובצירי תנועה ועד אימון בשימוש בטילים לטווחים קצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת