הכוננות ירדה - 2 רקטות נורו לדרום

פיקוד העורף הודיע הערב לתושבי הדרום כי סוף סוף אפשר לחזור לשגרה, אך המציאות חזקה כנראה יותר מהכל: זמן קצר לאחר מכן התפוצצה רקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב, כמה שעות לאחר מכן נורתה רקטה למועצה האזורית אשכול. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

שעות בלבד חלפו מאז הורה פיקוד העורף על הורדת הכוננות ביישובי הדרום, והשקט הופר שוב: רקטת קסאם שנורתה הערב מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח בשטחי המועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק. כמה שעות לאחר מכן נורתה רקטה נוספת למועצה האזורית אשכול, אך גם באירוע זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בעקבות הערכת מצב שנערכה בפיקוד העורף, ועל רקע הדיווחים על השגת הפסקת אש ברצועת עזה, הוחלט להוריד את רמת הכוננות בדרום למצב שיגרה החל מהשעה שמונה בערב. לפיכך, תושבי יישובי הדרום קיבל אישור שלא להישאר בסמוך לֶמרחבים מוגנים וּלהימנע מאירועים המוניים. ואולם, המציאות שבה להוכיח כי היא חזקה מהכל - עם התפוצצות שתי רקטות בשטח ישראל.

מוקדם יותר רקטת גראד נורתה מרצועת עזה והתפוצצה בשטח פתוח מדרום לאשקלון. דובר עיריית אשקלון מסר כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הירי בצהריים בא לאחר שלאורך שעות הלילה והבוקר לא נורו רקטות מרצועת עזה לעבר שטחי ישראל.

הרמטכ"ל סייר בדרום הארץ

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, ערך היום סייר מקיף לאורך גבול ישראל-מצרים והתייחס למתיחות בדרום בעקבות מתקפת הטרור בשבוע שעבר וירי הרקטות מרצועת עזה. "התושבים שגרים סמוך לגבול סומכים עלינו שנשמור עליהם", אמר במהלך הסיור אליו התלווו גם אלוף פיקוד הדרום טל רוסו, מפקד אוגדת עזה, תא"ל יוסי בכר ומפקד החטיבה הדרומית אל"ם טל חרמוני.

במהלך הסיור נפגש הרמטכ"ל עם הלוחמים הפועלים בגזרה ושמע סקירות מפי המפקדים על האיומים ועל מוכנות הכוחות בגזרה. "ארגוני הטרור בעזה מנצלים את המצב בסיני כקרש קפיצה להוצאת פיגועים בגבול ישראל", אמר הרמטכ"ל. "השלום עם מצרים הוא בעל חשיבות אסטרטגית רבה".

בסוף הביקור נפגש הרמטכ"ל גם עם ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין. "צה"ל יפעל בנחישות לסיכול ניסיונות לפגע בתושבי הדרום", הדגיש גנץ. "אני מעריך את הרוח הגבית שאתם התושבים מעניקים לצה"ל, החוסן של התושבים יאפשר לצה"ל לפעול בעת הנכונה כנגד מבקשי רעתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת