הירי חודש: גראד מדרום לאשקלון - אין נפגעים

אחרי שלאורך הלילה והבוקר לא נורו רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל, התפוצצה בשעות הצהריים רקטת גראד מדרום לאשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. חמאס פנה לפלגים: איכפו את הסכם הרגיעה עם ישראל

השקט הופר, שוב: רקטת גראד שנורתה מרצועת עזה בשעות הצהריים התפוצצה בשטח פתוח מדרום לאשקלון. דובר עיריית אשקלון מסר כי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הירי בצהריים בא לאחר שלאורך שעות הלילה והבוקר לא נורו רקטות מרצועת עזה לעבר שטחי ישראל.

הבוקר פרסמה הנהגת החמאס בעזה הודעה לפיה היא קוראת לכל הפלגים החמושים ברצועה להיות מחוייבים להסכם הרגיעה עם ישראל. על פי הדיווחים מקהיר, עולה כי הסכם הפסקת האש הייתה אמור להיכנס לתוקפו בשעה 13:00 היום, כשעל פי גרסה אחרת תיכנס לתוקפה הפסקת האש בחצות. דובר ארגון החמאס בעזה מסר לכתבים ברצועה, כי ארגונו הסכים לתנאים שהציבה מצרים לגבי הפסקת השיגורים, זאת כדי "לא לתת לישראל אפשרות להמשיך בתוקפנות כלפי האזרחים ברצועת עזה", כלשונו.

אמש: 15 רקטות, גראדים ופצמ"רים על ישראל

אמש תקפו מטוסי חיל האוויר ברצועה, וחיסלו חוליית משגרי רקטות באזור בית להיה שבצפון רצועת עזה. בתקיפה נהרגו שני פעילים מארגון הג'יהאד האיסלאמי. בסך הכל, נורו אתמול מעזה לישראל כ-15 רקטות קסאם, טילי גראד ופצצות מרגמה.

אם אכן תיכנס הפסקת האש לתוקף, תהיה זו הפעם השנייה השבוע שהחמאס מנסה להביא לרגיעה באזור הדרום. עם זאת, שאר ארגוני הטרור הודיעו אז כי הם אינם מחוייבים להסכם הפסקת האש והמשיכו לירות לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת