קציני צה"ל חילצו תינוקת פלסטינית ממטח פצמ"רים

מחסום ארז ספג אמש מטח של 4 פצמ"רים לפחות, שתיים מהן פגעו ישירות בתשתיות במעבר. בעקבות קריסת מערכת החשמל, נתקעה אישה פלסטינית עם התינוקת שלה בין שני המחסומים - הישראלי והעזתי - ולא הייתה יכולה לתפוס מחסה, עד שקציני צה"ל באו לעזרתה. מפקד המחסום: "קפצנו על הגדר והתינוקת זינקה עלי כאילו המושיע הגיע"

דרמה תחת אש במחסום ארז: אישה פלסטינית ובתה התינוקת חולצו הערב על ידי כוח של מינהלת התיאום והקישור במעבר ארז לאחר שנתקעו במקום, בין שני שערים חשמליים, בזמן מטח פצמ"רים שנחת באזור. במקום שהו עוד שתי נשים פלסטיניות נוספות ותינוקותיהן, אך אלו היו בתוך המעבר, במקום בטוח, ולא נזקקו לפינוי.

"בשעות הערב המוקדמות חטפנו מטח של פצמ"רים לכיוון המעבר, כששתיים פגעו ישירות במעבר בצורה קשה והשאר נחתו באזור", סיפר סא"ל וואהל טאפש, מפקד המעבר, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "עם הפגיעה נגרם נזק רב למעבר. כל המערכות קרסו, לרבות חשמל והמים ועשן כבד היתמר באזור".

באותו הזמן, טיפלו במעבר בשלוש נשים פלסטיניות ותינוקותיהן שחזרו מקבלת טיפול רפואי בישראל לרצועת עזה. בעוד שתי נשים עדיין היו בהליך קליטה בתוך המעבר, תפס המטח את אחת הפלסטיניות בין שני שערי המעבר - הישראלי והפלסטיני - כאשר היא לא יכולה לחזור לישראל וגם לא לצאת לעזה, עקב קריסת מערכת החשמל.

"התינוקת קפצה עלי, המושיע שנחת"

היא הייתה לכודה בתוך השרוול והתחילה לצרוח בהיסטריה. גם התינוקת שלה בכתה", סיפר מפקד המחסום. "הגעתי לשם יחד עם הקב"ט והתחלנו לטפס על השערים. חברנו לאישה ולתינוקת שלה והעברנו אותן למקום בטוח", הוסיף.

"בעקבות ירי הפצמ"רים, החליטו במינהלת לכנס את כל הנשים הפלסטיניות במרחב המוגן, שם גם הוגשה להן ארוחה מפסקת בסוף צום יום הרמדאן. "הן לא הפסיקו לקלל את ההנהגה הפלסטינית שגורמת למצב הזה", נזכר טאפש.

לדברי מפקד המעבר, הרגע שהכי זכור לו בסיטואציה הערב הוא הרגע שבו עבר את השער ולקח את התינוקת מאימה. "היא קפצה עלי כאילו המושיע נחת", סיפר. "אחרי שטיפלנו בכל המערכות והייתה רגיעה, אפשרנו להם לעבור לעזה ולחזור הביתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת