צפו: הג'יהאד משגר רקטה לעבר קיבוץ

בעוד הירי לעבר הדרום נמשך, מתרברבים אנשי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי ומעלים לרשת סירטון המתעד ירי של רקטה 107 מ"מ לעבר קיבוץ עין השלושה. בסרטון ניתן לראות בבירור כי הירי מתבצע מתוך מחפורת תת-קרקעית. פיקוד העורף החליט להשאיר את רמת הכוננות הגבוהה, לפיכך גם הערב לא יתקיימו אירועים המוניים

הג'יהאד האיסלאמי מפרסם היום סירטון חדש, המתעד ירי של רקטה מסוג 107 מילימטר לעבר קיבוץ עין השלושה בעוטף עזה.

על פי הסרטון, עליו חתומה "חטיבת חאן יונס של הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי", ניתן לראות בבירור כי ירי הרקטה מתבצע מתוך מחפורת תת-קרקעית.

בינתיים בדרום, עדיין לא שקט. בשעות אחר הצהריים נורתה רקטת קסאם לעבר המועצה האזורית חבל אשכול. מוקדם יותר נורתה רקטת קסאם לעבר המועצה האזורית שדות נגב ופגעה בעמוד חשמל. לא היו נפגעים. במהלך הלילה ואמש נורה מטח כבד של כ-25 רקטות גראד, קסאם ופצצות מרגמה, לעבר באר שבע, שדרות, אופקים, אשקלון, אשכול ויישובי עוטף עזה.

גם הערב: פסטיבל "בריזה" לא יתקיים

חיל האוויר תקף הלילה ברצועת עזה מספר יעדים, בהם מנהרה ומחסני אמל"ח וכן פגע בִשתי חוליות מחבלים. פיקוד העורף החליט להשאיר את רמת הכוננות הגבוהה, לפיכך גם הערב לא יתקיימו אירועים המוניים ופסטיבלים באזור הדרום, ובכלל זאת "פסטיבל בריזה" באשקלון שבוטל.

התינוק בן ה-9 חודשים מקיבוץ יד מרדכי, שנפגע אמש מרסיסים כשרקטת קסאם התפוצצה בסמוך לביתו, שוחרר הבוקר מבית החולים.  "התינוק היה איתי בחדר, בדיוק התעורר וקיבל בקבוק. היה בום ואז רצתי אליו", שיחזרה אמו של הפעוט, לירן ינאי. "אם הזכוכית לא הייתה נשברת, לא הייתה שום סכנה. היה לו מזל גדול. אנחנו מחכים לשקט, אני לא רואה שום אופציה אחרת".

בהכנת הידיעה השתתפו אהוד יערי, תמיר סטיינמן וניר דבורי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת