אישום: תכנן לפגוע בשגרירות ישראל ולחטוף דיפלומט ישראלי בירדן

כתב אישום חמור הוגש היום נגד יוסוף עותמאן (28), אזרח ירדני שחבר לחמאס ותכנן לפגוע בשגרירות ישראל בירדן, לחטוף דיפלומט ישראלי ולשגר טילים על ישראל מירדן. הוא עבר לשלבי הביצוע בתכנון - ונערך לשכור דירה בסמוך למטה שגרירות ישראל ברבת עמון

מוחזק חודש בישראל. אילוסטרציה (רויטרס)

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש היום כתב אישום חמור נגד תושב ירדני שעצור בישראל בחודש האחרון, בגין השתייכות לארגון החמאס ותכנון לפגוע במטרות ישראליות ברבת עמון. לצד כתב האישום הוגשה גם בקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

כתב האישום הוגש נגד מוחמד יוסוף עותמאן, אזרח ירדני בן 28, ובו נטען כי ניהל במשך שנתיים מערכת יחסים חשאית, שמטרתה הקמת חוליית טרור שתפעל לפגוע במטרות ישראליות, לרבות חטיפת אזרח ישראלי ברבת עמון שבירדן. בנוסף, תכננה החולייה על פי כתב האישום, לחטוף דיפלומט ישראלי, לירות לעבר שגרירות ישראל ברבת עמון ולשגר טילים מירדן לישראל.

עותמאן מואשם במגע עם סוכן חוץ, חברות בהתאחדות בלתי מותרת, מתן שירות בעבור התאחדות בלתי מותרת, אימונים צבאיים אסורים, עבירות בנשק וקשירת קשר.

מכתב האישום עולה כי במהלך שנת 2009 הצטרף לארגון "ג'מאעה אסלאמיה", במסגרתו פעל במטרה לעקוף את הסגר המוטל על רצועת עזה באמצעות כלי שייט. הוא נסע לסוריה יחד עם חברי החולייה, שם התקבל על ידי נציגי ארגון חמאס. משם הצליח להגיע לעזה, וברצועה עבר יחד עם חבריו הדרכה בדבר שימוש בנשק מסוג קלצ'ניקוב.

התכנית: לשכור דירה ליד השגרירות - ולפגוע בה

במשך שנתיים המשיך לקיים עותמאן קשר עם פעילי חמאס ברצועת עזה ובסוריה, ולאחר מכן הצליח ליצור קשר עם שני פעילים נוספים שביקשו להקים חולייה צבאית בירדן שמטרתה הייתה לפעול נגד מטרות ישראליות. הוא וחבריו פנו לפעיל נוסף, וביקשו לעבור אימונים צבאיים במסגרת מחנות החמאס בדמשק. במהלך ההתקשרות עם הפעיל - הציע אף להרחיב את פעילות החמאס בגדה המערבית.

מכתב האישום עולה עוד, כי במהלך תכנון הפעולות, נערכו מפגשים בין חברי החולייה בהם נידונו המטרות הישראליות והאפשרויות לפגוע בהן באמצעות פיגועי ירי נגד סיורי צה"ל בגבול הירדני, חטיפת אזרח ישראלי ברבת עמון, חטיפת דיפלומט ישראלי, ירי לעבר שגרירות ישראל ברבת עמון וירי טילים מירדן לישראל. במסגרת התכנון עלה גם הרעיון לשכור דירה בסמוך לשגרירות ישראל בירדן, על מנת לתצפת ממנה וללמוד את סדרי האבטחה סביבה.

חברי החולייה, ובהם גם עותמאן, שקלו גם לרכוש נשק מסוג RPG ובאמצעותו לירות לעבר השגרירות. כמו כן, ביצעו חברי החולייה תצפיות על הרי ישראל ואספו מידע אודות אופן הרכבה וייצור טילים. חברי החולייה פנו לפעיל חמאס בירדן, בבקשה שיגייס פעילים מהגדה המערבית, על מנת לפעול במסגרת הארגון נגד מטרות ישראליות בגדה המערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת