25 רקטות שוגרו לדרום; תינוק נפצע בפניו

מטח הירי לא נפסק: 25 רקטות נורו הלילה והבוקר לעבר יישובי הדרום. כיפת ברזל יירטה רקטות מעל אשקלון ובאר שבע. תינוק בן 9 חודשים נפצע באחד מיישובי חוף אשקלון. צה"ל תקף ברצועה – 2 משגרי רקטות נהרגו

הירי בדרום נמשך כל הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות: מאז אמש נורו לעבר יישובי הדרום 25 רקטות גראד, קסאם ופצצות מרגמה, לעבר באר שבע, שדרות, אופקים, אשקלון, אשכול ויישובי עוטף עזה. בתגובה, תקף צה"ל מטרות בעזה. פיקוד העורף מחדד הבוקר את הנחיות לתושבים וקורא להם להישאר סמוך למרחבים מוגנים ולא לקיים התקהלויות.

ההתפתחויות והאירועים בשעות האחרונות:

• 09:50 - הזרוע הצבאית של החמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", נטלה הבוקר אחריות לירי שלוש פצצות מרגמה לעבר ישראל. מדובר בנטילת אחריות ראשונה של הארגון לעבר ישראל מאז הוכרזה הרגיעה

• 5:30 – אזעקה נשמעה באשקלון. לא דווח על נפילות.

• 3:30 - שתי רקטות נורו לעבר שדרות, אחת התפוצצה בתוך העיר וגרמה נזק לכביש, השנייה התפוצצה בשטח פתוח מחוץ לעיר. לא דווח על נפגעים.

• 00:15 - מטח לעבר באר שבע: שוגרו שלוש רקטות שוגרו לעבר העיר, שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל והשלישית נפלה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

• 23:15 – שתי פצצות מרגמה נפלו בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק.

• 22:50 – ארבע רקטות נורו לעבר אשקלון. אחת יורטה על ידי כיפת ברזל, שלוש נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים.

• 22:30 – צה"ל מגיב לירי ותוקף ברצועה. שני פעילים בחוליית משגרי רקטות נהרגו.

• 22:00 – שתי רקטות שוגרו לעבר באר שבע, אחת התפוצצה בשטח פתוח ואחת יורטה על ידי כיפת ברזל. מספר אנשים לקו בחרדה.

• 20:45 – רקטות נופלות במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק.

• 19:00 – מתחדש הירי לעבר הדרום במטח כבד – רקטות מתפוצצות מדרום לאשקלון, סמוך לאופקים ובשטחים פתוחים באשכול. בכל המקרים אין נפגעים או נזק.

תינוק בן 9 חודשים נפצע בפניו

עם חידוש הירי אתמול בערב, תינוק בן תשעה חודשים נפצע באורח קל-בינוני מרסיסים בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון. הרקטה פגעה במכונית, נזק נגרם לרכב ולבית. התינוק, שסובל מחתכים בפנים פונה לקבלת טיפול בבית החולים ברזילי באשקלון.

חיל האוויר תקף בעזה במהלך הלילה

אחרי מטח הירי לאשכול תקף כלי טיס של חיל האוויר בצפון רצועת עזה את החוליה ששיגרה רקטות לעבר שטח המועצה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה ביורים. הפלסטינים מדווחים כי פעיל ג'יהאד נהרג בתקיפה.

חיל האוויר תקף בלילה פעם נוספת. בצפון הרצועה הותקף מחסן של אמצעי לחימה ובדרום הרצועה הופצצה מנהרת הברחה סמוך לגבול המצרי. הפלסטינים מדווחים על שישה הרוגים, אחד מהם מפקד מקומי של הג'יהאד האיסלאמי.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

פסטיבל בריזה בוטל, תושבים הונחו להישאר במרחבים מוגנים

בשל התרעות מודיעיניות להמשך הירי, הורה צה"ל לבטל את פסטיבל בריזה הנערך באשקלון. על כך אמר דובר עיריית אשקלון: "אלו החיים בדרום, מוכתבים על ידי בני עוולה".

פיקוד העורף הורה אמש לתושבי המועצה האזורית אשכול, כל היישובים מערבית לכביש 232 והיישובים הסמוכים לגבול עם עזה, להיכנס למרחבים המוגנים בשל התרעת ירי. מאוחר יותר התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים בתחומי המועצה האזורית. לאחר מכן הונחו התושבים להישאר בקרבת מרחבים מוגנים, כך שבתוך 15 שניות יוכלו להיכנס אליהם.

הירי: תגובה לחיסול המחבל שמימן את מתקפת הטרור באילת

איסמעיל אסמר מרפיח, בכיר בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי שחוסל אתמול בלילה ברצועת עזה, היה האיש שמימן את מתקפת הטרור באילת - כך מסר גורם ביטחוני בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

עוד עולה ממידע מודיעיני שהתקבל במערכת הביטחון, כי אסמר עמד להוציא אל הפועל בקרוב שני פיגועי טרור נוספים. מדיווחים בכלי התקשורת הפלסטינים, עולה טיל שנורה ממטוס לעבר הרכב בו נסע הפעיל, הרג אותו ופצע אדם נוסף שהיה עימו במכונית. זמן מה לאחר מכן חוסלו שני מחבלים בצפון רצועת עזה, לאחר שירו רקטות לעבר ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ, תקפו כלי טיס של חיל-האוויר את הפעיל איסמעיל אסמר, בן 37 מהעיר רפיח, שהיה מקושר לארגון הג'יהאד האיסלאמי. לפי המידע שהעביר צה"ל, אסמר היה מעורב בהברחות אמצעי לחימה לעזה וביקש לקדם פעילות צבאית בסיני.

בהכנת הידיעה השתתפו תמיר סטיינמן, רוני דניאל, שי מורדוב וניר דבורי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת