מחבלים מסתובבים בדרום? רק שמועות

לאחר מתקפת הטרור בשבוע שעבר והירי מרצועת עזה, תושבי הדרום מתקשים לחזור לשגרה. במהלך היום התפשט גל שמועות בנוגע לחדירת מחבלים לאשדוד, לקריית גת ולמקומות נוספים בדרום. במשטרה דוחים את הפרסומים, ומבקשים מהתושבים להמשיך לגלות עירנות

מחבל בדרום? הכל שמועות (חדשות 2)

משעות הבוקר רחשו שמועות ברחבי הדרום על חשש לחדירת מחבלים לאשדוד, לקריית גת ולמקומות אחרים בדרום, זאת על רקע התחממות הגזרה בימים האחרונים. למרות הבהרות מצד המשטרה והמערכת הביטחון כי אין כל אמת בדיווחים, היה קשה לשכנע את התושבים שאין מחבל שמסתובב באזור בכוונה לבצע פיגוע.

הדיווחים הראשונים הגיעו מאתרים ברשת שדיווחו בדרמטיות לא מבוטלת: "התראה חמה על מחבל מאשדוד, המקור מסווג". השמועה פשטה במהרה וגרמה לגל חרדות בקרב תושבים רבים באזור. כמו כן דווח על תנועה ערה של כלי רכב בטחונים ואף סגירת מספר רחובות בעיר.

החשש התגלגל ככל הנראה בעקבות הוראת פיקוד העורף הבוקר לחזור לשגרה זהירה יותר, וזאת לנוכח ההתרעות על חידוש הירי מעזה. בעיריית אשדוד החליטו שלא לקחת שום סיכון וסגרו את חופי הרחצה, דחו אירועים שהיו אמורים להיערך תחת כיפת השמיים ואף סגרו את השוק שהיה אמור לפעול היום בעיר.

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "אנו הודפים את השמועות ומבקשים מהתושבים להמשיך לגלות עירנות ולהקשיב להנחיות ולהוראות כפי שהן מפורסמות על ידי עיריית אשדוד ופיקוד העורף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת