"המחבל ברח מהכלא המצרי"

אחד מהמחבלים שהובילו את מתקפת הטרור הרצחנית בדרום הארץ ביום חמישי האחרון הוא אסיר שנמלט מהכלא המצרי בזמן המהפכה במדינה. עיתון "הארץ" מפרסם הבוקר כי שלושה מבין המפגעים היו אזרחים מצרים, פעילי איסלאם קיצוני

העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" מדווח כי אחד ממובילי מתקפת הטרור בדרום ביום חמישי האחרון הוא אסיר שנמלט מהכלא המצרי בימי המהפכה. כתב עיתון "הארץ" אבי יששכרוף מפרסם הבוקר כי את הפעולה ביצעו 12 מחבלים, מהם לפחות שלושה אזרחים מצרים.

מבדיקה שערכו כוחות הביטחון המצריים, עולה כי השלושה היו פעילים איסלאמים קיצונים. מתחקיר עיתון "הארץ" עולה כי 12 המחבלים התחלקו לארבע חוליות והתפרשו לאורך כביש 12 בדרום. בנוסף לירי לעבר אוטובוסים ומכונית פרטית, שגבה את חייהם של שמונה ישראלים, ביצעו המחבלים גם ירי לעבר מסוק של צה"ל.

כשירו המחבלים לעבר האוטובוס, עשו שימוש במטפחת לבנה, תוך כדי שהם לבושים מדים הדומים למדי הצבא המצרי, על מנת להטעות את הנהג כי פניהם לשלום. על פי תחקיר הצבא המצרי, צה"ל חדר לשטחה במהלך המרדף אחרי המחבלים ובמהלך המרדף התפתחו חילופי ירי גם עם הצבא המצרי. מסוק צה"לי ירה טילים לעבר המחבלים ואש מקלעים לעבר חיילי הצבא המצרי, שהרגה שלושה מהם.

צה"ל הציג את הנשק שנשאו המחבלים

ביום שישי האחרון, למחרת מתקפת הטרור המשולבת בגבול הדרום, ערכו בדובר צה"ל תדרוך לעיתונאים הזרים השוהים בישראלים. סגן-אלוף אביטל ליבוביץ' הציגה להם חלק מאמצעי הלחימה שנאספו מגופות המחבלים והסבירה להם באנגלית מה היו מטרותיהם של חברי החוליה ומה המקור המסתמן של חומרי החבלה.

"לפנינו דוגמה פשוטה למה שהמחבלים נשאו על גופם", אמרה ליבוביץ'. "אלו סרבלים עם רימונים מלאים קליעים, סכינים, חגורות נפץ ומחסניות. הכמות הגדולה של אמצעי הלחימה שנשאו המחבלים על גופם מבהירה דבר אחד: מטרתם הייתה או לרצוח או לחטוף אזרחים ישראלים".

ליבוביץ' הקדישה תשומת לב לכדורי הקלצ'ניקוב שנאספו על-ידי כוחות הביטחון מזירת האירוע. "זוהי תזכורת לספינה "ויקטוריה", שלפני כמה חודשים ניסתה להבריח 76,000 קליעים כאלה דרך המנהרות לעזה", היא הסבירה.


בהמשך, הציגה קצינת דובר צה"ל את מנגנון ההפעלה של חגורות הנפץ. "הדבר הזה נמצא על גופת אחד המחבלים", אמרה. "הסוג הזה מוכר לנו וידוע לנו כבר זמן רב. נתקלנו בו גם במבצע בעזה לפני שנתיים. למרות הכל, זו הייתה מתקפת הטרור המשולבת הקיצונית ביותר שפקדה את האזור הזה, זה זמן רב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת