צפו: חגורות נפץ, קלצ'ניקוב ורימונים מגופות המחבלים

בדובר צה"ל הציגו לעיתונאים הזרים בישראל את אמצעי הלחימה הרבים שנמצאו על גופות חברי החוליה שביצעה את מתקפת הטרור בגבול מצרים. "זו הייתה מתקפת הטרור הקיצונית ביותר שפקדה את האזור", אמרה הקצינה

ביום שישי האחרון, למחרת מתקפת הטרור המשולבת בגבול הדרום, ערכו בדובר צה"ל תדרוך לעיתונאים הזרים השוהים בישראלים. סגן-אלוף אביטל ליבוביץ' הציגה להם חלק מאמצעי הלחימה שנאספו מגופות המחבלים והסבירה להם באנגלית מה היו מטרותיהם של חברי החוליה ומה המקור המסתמן של חומרי החבלה.

"לפנינו דוגמה פשוטה למה שהמחבלים נשאו על גופם", אמרה ליבוביץ'. "אלו סרבלים עם רימונים מלאים קליעים, סכינים, חגורות נפץ ומחסניות. הכמות הגדולה של אמצעי הלחימה שנשאו המחבלים על גופם מבהירה דבר אחד: מטרתם הייתה או לרצוח או לחטוף אזרחים ישראלים".

ליבוביץ' הקדישה תשומת לב לכדורי הקלצ'ניקוב שנאספו על-ידי כוחות הביטחון מזירת האירוע. "זוהי תזכורת לספינה "ויקטוריה", שלפני כמה חודשים ניסתה להבריח 76,000 קליעים כאלה דרך המנהרות לעזה", היא הסבירה.

בהמשך, הציגה קצינת דובר צה"ל את מנגנון ההפעלה של חגורות הנפץ. "הדבר הזה נמצא על גופת אחד המחבלים", אמרה. "הסוג הזה מוכר לנו וידוע לנו כבר זמן רב. נתקלנו בו גם במבצע בעזה לפני שנתיים. למרות הכל, זו הייתה מתקפת הטרור המשולבת הקיצונית ביותר שפקדה את האזור הזה, זה זמן רב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת