בת ה-17 שהצילה פצועים תחת אש תקבל מלגה

ארינה שסטרפלוב בת ה-17 מבאר שבע הצילה יחד עם אביה ביום שבת האחרון פצועים תחת אש הרקטות בעיר. כעת, בעקבות אומץ לבה, היא תזכה למלגת לימודים לתואר הראשון. נשיאת אוניברסיטת בן גוריון הודיעה כי כאות הוקרה על התושייה שגילתה תוענק לה מלגה במוסד האקדמי. ארינה התרגשה מהמחווה והודתה לנציגי האוניברסיטה

הנערה האמיצה. ארינה שסטרפלוב (חדשות 2)

אוניברסיטת בן גוריון תעניק מלגת לימודים לארינה שסטרפלוב בת ה-17, שהצילה את חייהם של שני תושבי באר שבע שנפצעו מירי טיל גראד בסוף השבוע האחרון.

נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון פרופסור רבקה כרמי והרקטור פרופסור צבי הכהן, הודיעו על הענקת המלגה כאות הוקרה על התושייה שגילתה הנערה במוצאי שבת. שסטרפלוב הצילה יחד עם אביה, צליל צנזור, את חייהם של שני צעירים בבאר שבע כשהעניקה להם טיפול ראשוני תחת אש.

האב ובתו יצאו לשטח לאחר התפוצצות טיל גראד בבאר שבע והבחינו בפצועים ששכבו בזירת האירוע. אז, תוך כדי מטח ירי נוסף, השניים הגישו עזרה ראשונה לפצועים. לאחר שפונו הצעירים לבית החולים הם סיפרו לרופאים ולבני משפחותיהם שלולא הסיוע של בני משפחת צנזור, לא בטוח שהיו נותרים בחיים.

הסגל האקדמי של אוניברסיטת בן גוריון התרגש מהמעשה של הצעירה, והודיע לה על החלטתו. ארינה לא הסתירה את התרגשותה מהמחווה של האוניברסיטה והודתה להם על כך. בשבוע הבא היא תוזמן לטקס מיוחד שייערך באוניברסיטה, בה תוענק לה המלגה.

"כל אדם יכול לעשות חוסם עורקים"

מפגש יוצא דופן התרחש אתמול בבית החולים סורוקה בין צליל צנזור ובתו, ארינה בת ה-17, שניהם תושבי באר שבע, לבין הפצועים שאת חייהם הצילו במוצאי השבת האחרונה בעיר.

"זה הבחור שהציל אותי", אמר למצלמות נתי חצ'קור, מלא בגאווה והוקרת תודה, והצביע על צליל. "אני מצטער אם הייתי עצבני תוך כדי", אמר לו. "היית בסדר גמור. זה בסדר", ענה צליל לנתי. "הוא הוריד את החולצה שלו ועשה לי חבישה", הוסיף נתי להסביר למצלמות ולבני משפחתו את הנס.

בשלב מסוים, נתי נשבר והחל לדמוע מהתרגשות. "יש לי היום יום הולדת חד היום. תמיד ידעתי יש אנשים טובים בעולם הזה", הוא אמר והתחבק עם צנזור ובתו. בהמשך, נפגש צליל גם עם משה, אביו של נתי, שפרץ בבכי מלא תודה. "הוא גם הבן שלך, לא רק שלי. אתה הצלת את החיים שלו. אם לא אתה, הבן שלי לא היה בחיים היום", הוא אמר.

למצלמת חדשות 2, סיפרה ארינה על מה שחלף במוחה כשהבינה שהיא מתפקדת כחובשת תחת אש. "בשלב הזה לא חשבתי על כלום, גם לא על הדם. נזכרתי בספר שאבא נתן לי בגיל 12 ומסביר לעשות חוסם עורקים רוסי מאולתר - ועשיתי את זה", היא מספרת ומצהירה: "כל אדם יכול לעשות חוסם עורקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת