הצצה בלעדית לגיבוש סיירת רימון

הגיבוש של סיירת רימון הוא אחד האיכותיים והמבוקשים בצה"ל. מאות מתחילים אותו, אבל רק עשרות מסיימים ומצטרפים ליחידה המיוחדת שפועלת בלב האוכלוסייה הפלסטינית, וקרויה על שם הסיירת המיתולוגית שהקים מאיר דגן בשנות ה-70'. צפו בהצצה לגיבוש היוקרתי והמפרך

חודש אוגוסט, חולות הנגב. מאות חיילים שהתגייסו זה עתה לחטיבת גבעתי נמצאים בעיצומו של גיבוש ארוך ומפרך, שבסופו יוחלט מי יהיו החיילים שיתקבלו לסיירת רימון, אחת הסיירות המובחרות והסודיות של צה"ל.

הצטרפנו לגיבוש של הסיירת, שנערך סמוך לבסיס ההכשרה של גבעתי בקציעות. הגיבוש נפרס על פני שלושה ימים וכולל תרגילים רבים ומאתגרים שתכליתם אחת היא - לבדוק אם החייל מתאים לשרת בסיירת המובחרת.

רב הנסתר על הגלוי בכל מה שקשור לסיירת. מהפרטים המעטים שניתנים לפרסום אפשר לומר שמדובר ביחידה מיוחדת שפועלת בלב האוכלוסייה הפלסטינית, כאשר לא אחת מחופשים לוחמיה לעוברי אורח במטרה לאסוף מודיעין, לבצע מעצרים ואף לפגוע במחבלים.

שמה של הסיירת לקוח מיחידת רימון המיתולוגית שהוקמה בשנות ה-70 על ידי ראש המוסד לשעבר מאיר דגן. יחידה זו הפכה ברבות הימים לאימת המחבלים ברצועת עזה, עד שפורקה.

"בודקים איך הצעירים מתמודדים עם מצב לא רגיל"

מתוך מאות החיילים שהתחילו את הגיבוש יסיימו עשרות, ורק חלק קטן מהם יענדו בסופו של דבר את סיכת רימון ויהפכו ללוחמים ביחידה. צה"ל משקיע משאבים רבים באימונים ובהכשרה ולא חוסך בדבר כדי שבמלחמה הבאה, לכשתבוא, לוחמי רימון יהיו חוד החנית במאבק העיקש בדרום הארץ - לפחות עד שהשלום יגיע.

במהלך הגיבוש, הנבחנים מחולקים לצוותים קטנים וכל דבר נמדד על מנת שתהליך המיון יהיה מוצלח ולסיירת יגיעו המתאימים ביותר.

"כל התרגילים נועדו לבדוק סיבולת, כושר גופני וחוסן מנטאלי, כאשר התרגילים לפעמים מתסכלים ומקשים על החייל", מסביר יאיר שחל, מפקד צוות בגיבוש. "יש בגיבוש הרבה זחילות. כך ניתן לראות איך הצעירים מתמודדים עם מצב שהוא לא רגיל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת