ארבע רקטות נורו לדרום; ברק: "צריך לחכות"

12 שעות של שקט הסתיימו הערב כשקולות נפץ החרידו את פאתיו של יישוב ישראלי מצפון לרצועת עזה. איש לא נפגע אך במקום פרצה שריפה. ברק בריאיון על הטרור בגבול: "בתחקיר יתגלו דברים. מהירות התגובה מנעה דברים קשים יותר". שתי רקטות נוספות נורו מהרצועה בהמשך הערב, לא דווח על נפגעים או נזק

שר הביטחון אהוד ברק העניק הערב לחדשות 2 ריאיון ראשון מאז מתקפת הטרור המשולבת בדרום, זמן קצר אחרי שבתום חצי יממה של רגיעה בעוטף עזה - נורו ארבע רקטות קסאם מצפון לרצועה שלא גרמו לנפגעים - אך אחד מהרקטות גרמה לדליקה.

כשנשאל האם מסמל הירי הערב את סופה של ההפוגה השיב שר הביטחון: "צריך לחכות, לראות ולהסתכל על האירוע בשלמותו. היה ניסיון להעמיד במבחן את כל הרקמה של השקט בדרום לקראת ספטמבר. רוב המבצעים והשולחים כבר שוכבים מתים מתחת לאדמה. בזכות שרשרת ארוכה של עשרות תקיפות של צה"ל - לא בטוח היום להיות משגר קסאם בעזה".

על יכולת העורף להתמודד עם הטרור העזתי אמר ברק כי "האזרחים כיום מוגנים לאין ערוך טוב יותר מאשר המצב שהיה לפני חצי שנה, ובטח שמלפני שנתיים. תוך חודשים ספורים יהיה לנו מוקד שלישי של 'כיפת ברזל'. נוכל להגן במקביל על אשדוד, אשקלון ובאר שבע. עד סוף 2013 נגיע לתשע סוללות".

על הפיגוע בדרום: היו כשלים

ברק הודה כי אירעו כשלים בשרשרת האירועים הקטלניים שהתרחשו ביום חמישי האחרון בגבול מצרים. "אני בטוח שבתחקיר יתגלו דברים. מהירות התגובה מנעה דברים קשים יותר, כמו חטיפה או כניסה לאילת. נחלצנו ממארב אסטרטגי. אני מכיר את (אלוף פיקוד הדרום) טל רוסו. הוא יעשה תחקיר, אבל צריכים לדעת כי טעויות בשיקול דעת יקרו תמיד".

שר הביטחון התייחס גם למתיחות עם מצרים, ובמסר מרגיע אמר: "אין חשש מהתלקחות. יש כאן דבר עדין שגרם למשקע שמקורו לא בתהליכים אצלנו, אלא משהו שמעמיד בסימן שאלה את הסכם השלום שהוא הנכס האסטרטגי החשוב ביותר שיש לישראל אולי מעל הקמתה".

בעניין הבעת הצער שהביע על מות החיילים המצריים, אמר ברק: "עשיתי את הצעד המתבקש. יש לנו עם מצרים מערכת יחסים רגישה ואנו צריכיםאותם. סיני עדיין צמוד אלינו ועוד נתמודד עם ניסיונות נוספים של טרור משם. אלה לא ידידנו מבולגריה או הונג קונג, אלא המצרים. אנחנו קשורים ברקמה מורכבת מאוד של קשרים איתם אנחנו והמגעים איתם הם עד לדרגים הבכירים ביותר. אנו מצרים על אובדן חיי אדם ועוד לא גמרנו לחקור. אחרי שנסיים את התחקיר אנחנו נשתף אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת